Kurs Fotografia krajobrazu
Informacje na temat kursu:
Twórz niesamowite ujęcia, które zapierają dech w piersiach. Z pomocą kursu fotografii krajobrazu wzbogacisz swój warsztat fotograficzny o nowe techniki i umiejętności, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi zdjęciami.
Poziom podstawowy, 56 wykładów, 38 materiałów szkoleniowych.
Dla kogo jest ten kurs?
Szkolenie jest skierowane zarówno do początkujących fotografów, jak i tych, którzy zajmują się fotografią już od wielu lat, ale chcą poszerzyć swoje kompetencje. Składa się z 56 wykładów, w których Wojciech Franus - fotograf i fotoreporter pracujący między innymi dla National Geographic i miesięcznika “Podróże” - dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w ciągu wielu lat swojej pracy.
Czego nauczysz się z kursu?
Umiejętność fotografowania krajobrazu jest rzeczą wymagającą dobrego przygotowania. W programie kursu znajdzie się wprowadzenie w świat fotografii, przydatne informacje dotyczące wyboru aparatu oraz analiza zdjęć. Na pełny plan składają się:
- wprowadzenie do fotografii krajobrazowej,
- sprzęt - aparaty fotograficzne i akcesoria,
- obiektywy,
- technika - naświetlenie, światło, ostrość i głębia ostrości,
- kompozycja,
- przykłady dobrej i gorszej fotografii krajobrazowej - analiza zdjęć,
- co dalej robić ze zdjęciami.
W trakcie kursu zapoznasz się ze wszelkimi kwestiami technicznymi fotografowania. Dowiesz się między innymi w jaki sposób znaleźć dobre miejsce na zdjęcie (wbrew pozorom to nie tylko panoramy gór i morza), ustawić odpowiednie funkcje w aparacie i wybrać odpowiedni obiektyw wraz z akcesoriami. Nauczysz się prawidłowo ustawiać ostrość i jak długo naświetlać oraz uzyskasz podstawową wiedzę na temat ogniskowej, kadrowania i aspektów ruchu w krajobrazie.
Oprócz tego zgłębimy temat kompozycji, w tym: kulisów i perspektywy, planu pierwszego, tła, panoramy, horyzontu i kadru. Ocenimy kompozycję pasową i symetrię oraz perspektywę zbieżną. Opracowanie takich zagadnień jest niezbędne, jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje zdjęcia cechowały się dobrą jakością i unikalnym stylem.
Na bazie praktycznych przykładów będziesz mógł przeanalizować zdjęcia krajobrazów o różnorodnej tematyce, przyjrzysz się wadom i zaletom konkretnych rozwiązań: jakiego rodzaju błędów można było uniknąć, a co sprawiło, że zdjęcia wyszły dobrze i dlaczego.
Przybliżymy Ci, czym są zdjęcia w formacie RAW i jak na nich pracować, a także czemu służą filtry polaryzacyjne. Wyjaśnimy Ci również w jaki sposób możesz zarabiać na swoich zdjęciach - czym cechują się obecne wymagania rynkowe i na jakich portalach można zaoferować swoje prace.
Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?
Uczestnictwo w kursie fotografowania krajobrazu rozwinie Twoje zdolności jako fotografa i da Ci o wiele więcej możliwości rozwoju na rynku pracy. Tworzenie sesji krajobrazów może być również doskonałym pomysłem na hobby.
Dzięki szkoleniu zyskasz umiejętności:
- tworzenia atrakcyjnych fotografii,
- pracy z plikami RAW,
- wyboru odpowiednich obiektywów,
- kompozycji zdjęć krajobrazowych,
- poprawnej optymalizacji ustawień,
- zarabiania na zdjęciach.
Zobacz także inne kursy:
Przydatne linki:
- Numer NIP
- Jednoosobowa działalność gospodarcza
- Jak napisać biznesplan
- Jak wybrać najlepsze konto dla firmy?
- Numer REGON
- Spółka cywilna
- Dotacje z Urzędu Pracy na założenie firmy
- Ranking kont bankowych
- Podatek VAT
- Spółka jawna
- Dotacje z UE na otwarcie własnej firmy
- Program do wystawiania faktur
- Składki ZUS
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- Kto, kiedy i gdzie może założyć firmę
- Faktoring
- Podatek PIT
- Spółka partnerska
- Franczyza
- Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?
- Podatek CIT
- Spółka komandytowa
- Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
- Samozatrudnienie