6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Photoshop CC dla początkujących

Kurs Photoshop CC dla początkujących
Cena: 129.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Rozpocznij naukę tworzenia grafiki w Adobe Photoshop CC razem z nami - podstawy, które zdobędziesz w trakcie kursu, umożliwią Ci szeroki rozwój umiejętności graficznych.

Poziom podstawowy, 83 wykłady, 6 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla tych, którzy planują rozpoczęcie nauki projektowania graficznego i szukają dobrego kompendium wiedzy, umożliwiającego pracę w programie Adobe Photoshop CC. Treści zawarte w szkoleniu są wartościowe zarówno dla tych, którzy chcą zajmować się tą dziedziną hobbystycznie, jak i tych, którzy pragną rozpocząć rozwój zawodowy w tym kierunku.

Czekają Cię 83 wykłady o łącznej długości ok. 8,5 godziny, które szczegółowo objaśniają i przygotowują do samodzielnej pracy. Niewątpliwą korzyścią jest nielimitowany dostęp do wszystkich treści, dzięki czemu możesz w każdej chwili odświeżyć potrzebne informacje. Powiązanie z urządzeniami mobilnymi sprawia, że możesz zdobywać wiedzę wszędzie tam, gdzie chcesz.

Czego nauczysz się z kursu?

Nasze szkolenie to 6 modułów będącymi ułożonymi tematycznie segmentami, które pozwalają na stopniowe przyswajanie przedstawionej wiedzy i ułatwiają orientację w planie.

Oto następujące elementy:

 • wprowadzenie,
 • podstawy,
 • dostosowanie interfejsu,
 • prosty retusz zdjęcia,
 • stworzenie baneru internetowego,
 • rysunek odręczny.

Na wstępie wyjaśnimy Ci podstawowe pojęcia niezbędne do rozpoczęcia świadomej pracy w programie. Dowiesz się m.in. czym jest grafika rastrowa i wektorowa oraz czym się one od siebie różnią, co to są warstwy, CMYK i jednostki DPI i PPI. Znajomość tych zagadnień jest istotna, ponieważ znacznie ułatwia pracę i pomaga w samodzielnym projektowaniu. Od tej wiedzy dzieli Cię zaledwie kilka wykładów.

Zobaczysz, że interfejs Photoshopa wcale nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje. Omówimy najbardziej istotne narzędzia i opcje personalizacji, które mogą być bardzo przydatne. Użycie pędzli, narzędzia zaznaczania, eksport plików i działanie na warstwach - wszystkie najważniejsze funkcje będą szczegółowo przedstawione na kursie.

W dalszej części pokażemy Ci techniki retuszowania zdjęć, jak edytować zdjęcia w formacie RAW, sposób kadrowania zdjęć i usuwania z nich niepotrzebnych elementów, a także korekcji kolorów i manipulowania ostrością. Wyjaśnimy Ci również jak korzystać z pędzla korygującego, porządkować warstwy i jak wykorzystywać histogram.

Interesuje Cię tworzenie grafiki użytkowej, takiej jak np. banery reklamowe czy ulotki na potrzeby firm lub indywidualnych klientów? W programie kursu są przewidziane wykłady z tworzenia projektów tego rodzaju. Przeanalizujesz sposób budowania takiego komunikatu wizualnego, poznasz jego podstawowe funkcje i zobaczysz, jakich narzędzi najlepiej używać, aby pozytywnie sfinalizować swój projekt.

Photoshop to nie tylko tworzenie grafiki za pośrednictwem komputera. Jeżeli chciałbyś wykorzystać ten program jako narzędzie do digital paintingu, tego również możesz się nauczyć podczas szkolenia. Dowiesz się jak powiązać program z tabletem graficznym i odpowiednio skonfigurować ustawienia. Pokażemy Ci jak można korzystać z różnego rodzaju funkcji, co pozwoli Ci na utworzenie pierwszego własnego szkicu.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Wzięcie udziału w kursie to doskonała inwestycja w siebie - dzięki temu będziesz mógł spróbować swoich sił w roli grafika komputerowego i tworzyć samodzielnie pierwsze projekty.

Nauczysz się m.in.:

 • jak poprawnie korzystać z warstw,
 • dodawać nowe pędzle i tworzyć własne,
 • kadrować obraz,
 • jak korygować niedoskonałości obrazu i usuwać ze zdjęć niepotrzebne elementy,
 • pracować jednocześnie na wielu plikach,
 • używać z trybami mieszania i obiektami inteligentnymi,
 • wykorzystywać moduł Camera Raw,
 • korzystać z Photoshopa w połączeniu z tabletem graficznym.

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: