Cennik Google Cloud Platform na 2022 rok - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 2022-08-01  |  Średni czas czytania: 01:42
Artykuł reklamowy
Nowy cennik Google Cloud Platform wchodzi w życie od 1 października 2022 r. Zmiany dotyczą niektórych usług infrastrukturalnych GCP, głównie z zakresu przetwarzania i przechowywania danych, jak również rozwiązań sieciowych. Jest to właściwy czas na optymalizację wydatków, szczególnie dla tych osób, które zastanawiają się jak usunąć Google Cloud Platform.
Cennik Google Cloud Platform na 2022 rok - co warto wiedzieć?

Nowy cennik GCP od października 2022 – przegląd zmian

Zmiany, które wchodzą w życie jesienią ,dotyczą czterech obszarów:

  • Cloud Storage, czyli składnica obiektów w chmurze Google. Tutaj spodziewana jest zmiana ceny związanej z przenoszeniem danych, replikacją danych zapisanych w zasobnikach dwóch lub kilku regionów, jak również dostępu do danych w ramach danego regionu.
  • Persistent Disk – fizycznych dysków HDDi SDD dla Compute Engine i GKE. W tym przypadku pojawi się nowa, niskokosztowa opcja zapisu stanu archiwizacji danych (tzw. snapshota). Dotyczy ona przypadków niezwiązanych z intensywnym zużyciem zasobów obliczeniowych znanych ze środowiska DevOps.
  • Cloud Load Balancing – związanym z równoważeniem obciążenia między backendami aplikacji. Nowy cennik wprowadza dodatkową opłatę za przetwarzanie danych wychodzacych, naliczaną od każdego gigabajta.
  • Network Intelligence Center – konsoli do zarządzania i monitoringu sieci. Od października zmieni się cena modułu Network Topology odpowiedzialnego za wizualizację topologii sieci VPC. Zostanie on jednak wzbogacony o Performance Dashboard bez dodatkowych kosztów.

Jak płacić mniej za Google Cloud Platform?

Jeżeli czytasz ten artykuł, to pewnie wiesz, co to jest Google Cloud Platform, ale czy słyszałeś o Google Cloud Platform Partner Program? Google wyszedł swoim docelowym klientom naprzeciw i wprowadził certyfikację dla partnerów GCP, czyli firm posiadających wiedzę, umiejętności i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań chmurowych. Rozpoczynając współpracę z jednym z oficjalnych partnerów GCP, takim jak FOTC.com masz szansę na realną obniżkę kosztów. Jest przynajmniej 10 obszarów, które umiejętnie zarządzane wpływają na obniżenie rachunków korzystania z chmury Google.

Dlaczego warto współpracować z Partnerem Google Cloud Platform?

Oficjalny partner pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób działają płatności w GCP i wskaże jak właściwie skonfigurować konto rozliczeniowe. Wybór optymalnej klasy przechowywania to kolejny krok, na który warto zwrócić uwagę, chcąc zoptymalizować koszty. Również właściwy dobór maszyn wirtualnych sprzyja cięciom budżetowym.

Partner pomoże wybrać bezpłatne, odnawialne usługi w ramach Free Tier oraz pokaże jak skorzystać ze zniżek za stałe zużycie vCPU i pamięci, ale przede wszystkim współpraca z oficjalnym Partnerem Google Cloud to dostęp do dodatkowego vouchera w wysokości 500 dolarów do wykorzystania przez rok, co w połączeniu ze stałym bezpłatnym wsparciem, również w zakresie optymalizacji kosztów jest ciekawą ofertą.

Firmy partnerskie rozsiane są po całym świecie, pośrednicząc między Google a klientami końcowymi korzystającymi z chmury. Otrzymanie tytułu partnera wymaga spełnienia określonych wymagań oraz skutecznego przechodzenia egzaminów potwierdzających kompetencje. FOTC posiada status Partnera Google Cloud od 2014 roku.

Zmiana cennika Google Cloud Platform jest dobrą okazją do skorzystania z profesjonalnego wsparcia partnera.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: