Dla kogo jest bankowość elektroniczna?
ozwiązania, które stosuje w jej przypadku wiele banków, zachęcają nie tylko firmy, ale również klientów indywidualnych. To sprawia, że bankowość elektroniczna jest odpowiednia dla każdego.
Bankowość elektroniczna – spore udogodnienie dla firm
Bankowość elektroniczna zapewnia pracownikom firmy szybki dostęp do wszelkich danych związanych z jej prowadzeniem. Usługi bankowości elektronicznej umożliwiają bowiem nie tylko dokonywanie przelewów, generowanie wyciągów bankowych i sprawdzanie bieżącego salda. Bankowość elektroniczna dla firm pozwala także m.in.:
- założyć lokaty oraz oszacować przewidywany zysk po ich zakończeniu,
- zintegrować procesy finansowe (a więc system finansowo-księgowy) z systemem bankowości internetowej przy wykorzystaniu usług sieciowych,
- wymieniać waluty po atrakcyjnych kursach,
- zarządzać umowami leasingowymi zawartymi z bankiem,
- zarządzać użytkownikami konta firmowego i ich uprawnieniami.
Korzystając z bankowości elektronicznej w naszej firmie, ograniczamy ponadto obieg papierowych dokumentów. To bardzo ważne, ponieważ bieżąca dokumentacja firmowa zajmuje bardzo często dużą przestrzeń na półkach. I nie chodzi tutaj wyłącznie o dokumenty księgowe czy kadrowe. Wszelkiego rodzaju umowy z bankiem czy zmiany warunków np. w związku z opłatami mogą również w ciągu zaledwie kilku lat współpracy zająć kilka dużych segregatorów. Tymczasem decydując się na przejście na dokumentację elektroniczną, unikamy tego problemu. Biorąc pod uwagę te wszystkie udogodnienia, bankowość elektroniczna stanowi zatem niezbędne narzędzie dla małej, średniej i dużej firmy, jak i wspólnoty, jednostki samorządu czy fundacji. Nie warto się zatem zastanawiać nad przejściem na w pełni elektroniczny kontakt z naszym bankiem.
Bankowość elektroniczna – uproszczenie życia dla osób indywidualnych
Jeśli jesteśmy klientem indywidualnym, bankowość elektroniczna zapewnia nam przede wszystkim lepszą kontrolę ponoszonych wydatków. Wiele banków udostępnia wraz z kontem w bankowości elektronicznej specjalne narzędzia pozwalające na przegląd naszych operacji bankowych. W ten sposób z łatwością oszacujemy nasze miesięczne wydatki w określonych kategoriach (np. raty kredytów, media, żywność, paliwo, rozrywka) i porównamy je z naszymi dochodami (np. z wynagrodzeniem z tytułu umowy o pracę, wypłatami z działalności gospodarczej czy też dochodami socjalnymi, jak np. 500+). Korzystanie z całej gamy wykresów i innych analiz pozwoli na lepsze gospodarowanie naszym domowym budżetem. Dzięki temu podejmiemy decyzje, które dobrze wpłyną na naszą finansową przyszłość. Bankowość elektroniczna pozwala zatem na zgromadzenie środków, które przeznaczymy na przyszłe większe wydatki.
Co więcej, przy wykorzystaniu bankowości elektronicznej łatwo ustalimy stałe płatności, a korzystając ze stokenizowanych kart płatniczych skonfigurowanych z aplikacją zainstalowaną na naszego smartfona - dokonamy zbliżeniowej płatności przy użyciu telefonu z systemem Android lub iOS. Dzięki temu nie spędzimy dużo czasu przy kasie i nie będziemy musieli zabierać ze sobą portfela! Korzystając z bankowości elektronicznej, możemy także sprawnie zablokować lub zastrzec naszą kartę płatniczą lub kredytową. Taką możliwość oferuje m.in. znany na polskim rynku Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wystarczy, że zalogujemy się na nasze konto w darmowej aplikacji mobilnej, by zrobić to w ciągu kilku sekund. Nie musimy się zatem w tym celu udawać do banku lub też korzystać z pomocy konsultanta telefonicznego, co byłoby czasochłonne. W ten sposób minimalizujemy ryzyko utraty naszych danych i środków w razie zagubienia czy też podejrzenia kradzieży kart płatniczych lub kredytowych.
Gotowe biznesplany
Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!
Cena już od: 29 zł
Zobacz listę biznesplanów ›lub
Zleć napisanie wniosku do Urzędu Pracy ›Oceń ten artykuł: