Dlaczego warto zdecydować się na sklepy internetowe Pretashop?

Ostatnia aktualizacja: 2023-06-19  |  Średni czas czytania: 02:20
Artykuł reklamowy
Popularność sklepów internetowych jest dzisiaj niekwestionowana. Choć popularność handlu w sieci szczególny pik zanotowała w okresie pandemii, nie da się ukryć, że tendencja jest niezależna od okoliczności zewnętrznych. Kupowanie w sklepach internetowych jest po prostu wygodne, łatwo dostępne, a przy tym pozwala na oszczędności. Aby jednak cieszyć się w pełni korzyściami z e-biznesu, należy wybrać odpowiednią platformę. Do popularniejszych z pewnością zalicza się sklep internetowy Prestashop. Dlaczego warto się na niego zdecydować?
Dlaczego warto zdecydować się na sklepy internetowe Pretashop?

W e-commerce wyróżniamy trzy typy platform: SaaS (software as a service), dedicated platforms oraz Open Source. Sklepy internetowe Prestashop zaliczają się do tej ostatniej kategorii.

Czym są sklepy internetowe Prestashop?

Francuska platforma Prestashop, stanowiąca podstawę działania sklepu internetowego, jest najpopularniejszym oprogramowaniem wykorzystywanym w Polsce w tej roli. Statystyki wskazują, że na platformie Prestashop bazuje ponad 35% e-sklepów w naszym kraju. Na całym świecie natomiast silnik Prestashop zasila 270 000 sklepów internetowych w niemal 200 krajach.

Dlaczego tak się dzieje? Duży odsetek sklepów opierających się na oprogramowaniu Prestashop to niewątpliwie wynik licznych zalet platformy. Nie oznacza to jednak, że rozwiązanie jest wolne od wad. Poniżej przeglądamy poszczególne cechy systemu.

Sklep Prestashop - zalety

Oprogramowanie Prestashop cechuje się przede wszystkim wysoką elastycznością, dzięki czemu - gdy potrzebujesz sklepu - możesz stworzyć w zasadzie dowolną witrynę, sięgając po dowolną modyfikację kodu źródłowego. Efekt końcowy jest uzależniony w zasadzie od umiejętności dewelopera. Poznaj zalety jednej z najpopularniejszych platform e-commerce.

 • Otwarty kod źródłowy

  Jedną z największych zalet PrestaShop stanowi fakt, że jest to platforma o otwartym kodzie źródłowym. Oznacza to, że tworzenie sklepów internetowych na jej bazie pozwala w dowolny sposób dostosować i rozbudować funkcjonalność sklepu internetowego według potrzeb. Można zmieniać wygląd sklepu, dodawać nowe moduły i funkcje, co daje ogromne możliwości personalizacji i rozbudowy. Dla doświadczonego programisty system Prestashop stanowi jedynie podstawę dalszych działań.

  Otwarty kod ułatwia również zaawansowane integracje z zewnętrznymi systemami, na przykład z serwisami kurierskimi, popularnymi systemami płatności, systemami ERP, księgowymi czy umożliwiającymi zarządzanie magazynem. W wielu przypadkach to gotowe integracje uruchamiane jednym kliknięciem.

 • Łatwa, intuicyjna obsługa sklepu internetowego

  Prestashop swoją popularność zawdzięcza między innymi bardzo intuicyjnemu interfejsowi, który ułatwia zarządzanie sklepem internetowym. Nawigacja z poziomu jednego panelu administracyjnego jest prosta i przyjazna dla użytkownika, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Dzięki temu nawet początkujący mogą łatwo zarządzać swoim sklepem online. Sam panel administracyjny można zresztą dostosować i rozwijać zgodnie ze specyfiką e-biznesu.

 • Społeczność Prestashop

  Prestashop posiada duże i aktywne społeczności użytkowników, które tworzą rozszerzenia, tematy i udzielają wsparcia. Istnieje wiele forów, blogów i grup dyskusyjnych, gdzie można znaleźć pomoc i porady od innych użytkowników Prestashop. To oznacza, że nie zostajesz sam, gdy napotkasz problemy - zawsze jest społeczność gotowa do pomocy.

 • Funkcjonalności

  Prestashop oferuje szeroki zakres funkcji, które są niezbędne do prowadzenia sklepu internetowego. Można łatwo zarządzać produktami, katalogiem, zamówieniami, płatnościami, dostawą i wieloma innymi aspektami handlu elektronicznego. Istnieje również wiele dodatkowych modułów i wtyczek, które można zainstalować, aby rozszerzyć funkcjonalność sklepu.

 • Możliwość stworzenia w pełni responsywnej witryny

  W dzisiejszych czasach niezwykle ważne, by sklep internetowy był responsywny, dostępny na różnych urządzeniach. Prestashop zapewnia odpowiedni design, który dostosowuje się do różnych rozmiarów ekranów.

Czy sklepy Prestashop mają wady?

Czy przy tak licznych zaletach sklepy Prestashop mają jakieś mankamenty? Oczywiście, można dopatrzyć się pewnych wad, jednak są to cech niejednoznaczne. Okazuje się bowiem, że to, co dla jednego, zwłaszcza niedoświadczonego, użytkownika jest wadą, dla innego może być zaletą.

Przede wszystkim jest to platforma rozbudowana, co oznacza, że do pełnego wykorzystania jej potencjału niezbędne są umiejętności. Przy braku wiedzy trzeba wkalkulować w biznes koszty związane z budową i rozwijaniem sklepu internetowego. Pewnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia wyspecjalizowanej w Prestashop agencji, dzięki której można czerpać z pełnej funkcjonalności, stabilności i bezpieczeństwa sklepu internetowego. Dodatkowo, chociaż Prestashop oferuje wiele funkcji wbudowanych, niektóre mogą wymagać płatnych modułów lub szablonów.

Trzeba również wiedzieć, że Prestashop regularnie wydaje aktualizacje oprogramowania, które niekiedy wymagają uwagi użytkownika.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: