Jak wyglądają studia MBA i dlaczego warto je wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-03  |  Średni czas czytania: 01:32
Artykuł reklamowy
W celu podjęcia pracy na stanowiskach kierowniczych, managerskich oraz zarządczych, niezbędna jest specjalistyczna wiedza oraz umiejętności. Współczesny rynek pracy wymaga więc coraz to wyższych kwalifikacji oraz cennego doświadczenia. Z myślą o potrzebach przedsiębiorczych studentów powstały studia MBA, czyli Master of Business Administration, które skutecznie rozszerzają wiedzę oraz kompetencje przyszłych biznesmenów. Na tym szczeblu edukacji najważniejsze jest wdrożenie zaawansowanego poziomu nauczania, nieustanny rozwój praktycznych umiejętności oraz przygotowanie do pracy na rynku międzynarodowym.
Jak wyglądają studia MBA i dlaczego warto je wybrać?

Dla kogo są studia MBA?

Głównym założeniem studiów jest zdobycie dodatkowych i cennych umiejętności, dlatego decydują się na nie przede wszystkim osoby ambitne, które często posiadają już doświadczenie na wybranym stanowisku, lecz chcą udoskonalić swoje działania. Ponadto, można tu spotkać ludzi, którzy zamierzają w najbliższej przyszłości ubiegać się o wysokie stanowiska w międzynarodowych przedsiębiorstwach lub chcący otworzyć własną działalność gospodarczą. Umiejętność zarządzania i kierowania zespołem jest bardzo istotna niemal w każdej branży i staje się przydatna na różnych etapach kariery zawodowej. Studia MBA są skierowane więc do osób, które chcą pracować na stanowiskach managerskich lub kierowniczych zarówno w małych i jak dużych firmach.

Na czym polegają studia MBA?

Kluczowy jest wybór odpowiedniej szkoły, która będzie charakteryzowała się wysokim poziomem nauczania wraz z prestiżowymi kierunkami rozwoju. Studia MBA prowadzone są przez wykładowców z dużym doświadczeniem dydaktycznym oraz przez ekspertów w swojej dziedzinie. Należy pamiętać, że jest to rodzaj studiów podyplomowych, dlatego aby zostać przyjętym, niezbędny jest dyplom ukończenia szkoły wyższej, a także dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego.

Program Master of Business Administration to zbiór praktycznych informacji o zarządzaniu projektami i finansami, kreatywnym podejściu do biznesu, negocjacjach oraz strategii tworzeniu innowacyjnych przedsięwzięć. Studia MBA trwają dwa lata i podzielone są na moduły, które realizowane są na spotkaniach odbywających się systematycznie przez kilka dni w miesiącu. Uczestnicząc w zajęciach możemy więc pogodzić edukację z codziennymi obowiązkami czy dotychczasową pracą. W ramach programu oferowane są profesjonalne wykłady, a także warsztaty oraz projekty nastawione na zdobywanie praktycznych kompetencji zawodowych.

Dlaczego warto wybrać studia MBA?

Program dostosowany jest do bieżących potrzeb polskiego i zagranicznego biznesu oraz do aktualnych wymagań na rynku pracy. Ponadto, studenci po ukończeniu zajęć będą przygotowani do radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach podczas wykonywania swoich obowiązków, uzyskają niezbędne umiejętności miękkie oraz nauczą się szybko rozwiązywać problemy niezależnie od objętego stanowiska. Duży nacisk kładziony jest na strategiczne i analityczne myślenie, logistykę oraz planowanie i kontrolowanie przebiegu pracy. Zajęcia na studiach MBA angażują uczniów do aktywnego uczestnictwa, rozwijając tym samym potencjał twórczy, a także pozwalają na naukę na własnych błędach. Znajomość psychologii biznesu jest kluczem do objęcia wysokich stanowisk w cenionych firmach.

Artykuł został napisany dzięki ibd.pl

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: