Jakie cechy ma dobra firmowa kamera zewnętrzna?

Ostatnia aktualizacja: 2021-06-30  |  Średni czas czytania: 01:28
Artykuł reklamowy
Kamery do monitoringu zewnętrznego to urządzenia, które powinny doskonale „widzieć” w ciemności. Jednak na tym funkcjonalności nowoczesnych modeli się nie kończą. Inteligentne technologie w kamerach do monitorowania posesji lub firmowych parkingów oferują znacznie więcej.
Jakie cechy ma dobra firmowa kamera zewnętrzna?

Nowoczesne kamery do monitoringu cyfrowego to zaawansowane urządzenia, które oferują cały zestaw przydatnych funkcjonalności. Jak spośród tak wielu systemów i nowinek technologicznych wybrać sprzęt do monitorowania obiektów na zewnątrz? Aby w tym pomóc, wybraliśmy najważniejsze i najciekawsze funkcje zewnętrznych kamer IP. 

Wyraźny obraz bez względu na oświetlenie

Kamera zewnętrzna ma zapewniać czytelny obraz przez całą dobę. Obecnie monitoring IP daje możliwość odczytania np. rejestracji samochodu zaparkowanego na nieoświetlonej posesji. Jednym z rozwiązań, które stosuje się, aby uzyskać ostrość obrazu nagrywanego w ciemnościach, jest tryb dualny. Oznacza to, że kamera przy dobrym oświetleniu rejestruje obraz w kolorze, a kiedy światło jest słabe lub go brak, uzyskany obraz będzie czarno-biały. Tradycyjnie do nagrywania nocą wykorzystuje się promienniki diod IR. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości lub użytkownik nie chce stosować tej technologii, alternatywą jest zwiększenie wzmocnienia lub wydłużenia czasu naświetlania. 

Czasami problemem nie jest brak oświetlenia, lecz duże różnice w jego nasileniu. Dlatego kamery cyfrowe są wyposażone w system WDR, który niweluje efekt zniekształcenia obrazu. Jeśli chodzi o jakość obrazu, warto pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest zakup kamery z redukcją szumów. Polega to na filtrowaniu pikseli przetwornika i usuwaniu nieprawidłowości związanych z szumem. 3D DNR to system, który dodatkowo wpływa na poprawne odwzorowanie kolorów na obrazie z kamery. Dzięki temu otrzymujesz nagranie, na którym łatwiej jest dostrzec drobne szczegóły. A przecież właśnie o to chodzi w monitorowaniu posesji, by uzyskać jak najbardziej wyraźny obraz. Więcej na temat tego, jaki typ kamery wybrać, znajdziesz tutaj: https://ivolta.pl/blog/jak-wybrac-kamere-do-monitoringu-zewnetrznego/

Detekcja, czyli inteligentne wykrywanie zdarzeń

Monitoring obsługiwany przez całą dobę przez pracownika ochrony nie jest już konieczny. Systemy inteligentne generują alarmy w przypadku konkretnych, zaprogramowanych zdarzeń. Jakie zdarzenia alarmowe mogą wykrywać kamery do monitoringu zewnętrznego? Możesz zaprogramować swoje urządzenie w taki sposób, by generowało alarm, kiedy ktoś wtargnie na obserwowany obszar. Warto pójść o krok dalej i wyznaczyć linie, po przekroczeniu których monitoring również będzie cię powiadamiał. Tym, co najbardziej interesuje właścicieli samochodów, jest alarm generowany w momencie zniknięcia konkretnego obiektu z wyznaczonej strefy. Każde wejście i wyjście z obszaru monitorowanego może więc stanowić dla systemu informację o tym, że należy wygenerować alarm. 

Pamiętajmy, że nagranie z monitoringu to dla poszkodowanej osoby dowód w sprawie. Dlatego warto przemyśleć zakup kamery zewnętrznej z detekcją twarzy – takie urządzenia stosowane są w przestrzeni publicznej od dawna. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: