Rynek dostawców jedzenia coraz szerszy

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-20  |  Średni czas czytania: 01:38
Artykuł reklamowy
Polacy poza domem jedzą coraz częściej i nic też nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miałoby się to zmienić. Mówimy tu bowiem już nie tylko o niedzielnych obiadach z rodziną w restauracjach, barach mlecznych i innych tym podobnych miejscach. Nie zapominajmy, że z takiej opcji bardzo często korzystają również pracownicy, którzy do pracy nie zabierają ze sobą własnego jedzenia, bo mogą je zamówić, a te dostarczone zostanie w ciągu kilkudziesięciu minut.
Rynek dostawców jedzenia coraz szerszy

Jednym z miast, które w tym przoduje, jest Poznań. Z pewnością po części jest to związane z liczbą biurowców zlokalizowanych w tym mieście. Niemniej jednak podążając tym tokiem rozumowania, nie gorzej powinno być z tym jednak także i w Warszawie. Procentowo Poznań wypada tu jednak lepiej. Spore znaczenie na pewno ma otwartość mieszkańców stolicy Wielkopolski. To wszystko wpływa na to, że jedzenie z restauracji, barów i innych lokalów gastronomicznych Poznaniacy zamawiają bardzo chętnie.

Dostawa z zewnątrz

Większość restauracji ma swój własny środek transportu, choć nie jest to żadna reguła. Zdarza się, że nie ma w nich opcji dowozu jedzenia na wynos, co nie oznacza, że przyrządzanych tam posiłków nie można zjeść poza samym lokalem. Jest to możliwe, a taką szansę dają dostawcy jedzenia. Jednym z nowych podmiotów, który działa w tej branży na terenie Poznania jest serwis glodny.pl. Wprawdzie staż na rynku jest tu stosunkowo niewielki, bo w Polsce firma zaczęła działać w czerwcu, to jednak doświadczenie zebrane na rynku szwedzkim okazuje się być decydujące. Nie sposób ukryć bowiem, że glodny.pl to polski odpowiednik powstałego w roku 2012 szwedzkiego serwisu Hungrig.se.

Ponad 100 restauracji i własny transport

Obecnie w serwisie glodny.pl znajdziemy ponad 100 restauracji i innych barów. Co ciekawe są tu nawet lodziarnie. Zakres oferowanych potraw jest więc bardzo szeroki, dzięki czemu coś dla siebie znajdzie każdy niezależnie od swoich upodobań i ulubionej kuchni. Zamawiać można potrawy kuchni polskiej, meksykańskiej, tureckiej, indyjskiej, włoskiej, brytyjskiej, wietnamskiej, amerykańskiej, tajskiej, hiszpańskiej, chińskiej czy francuskiej. Poza klasycznymi daniami do wyboru są też wszelkie burgery, sushi, pizze, owoce morza, sałatki, a nawet pierogi, naleśniki, paczki, ciasta czy napój Bogów - kawa.

Samo zamówienie jest natomiast szybkie i proste. Wystarczy zalogować się do serwisu lub specjalnie stworzonej w tym celu aplikacji i dokonać zamówienia. Szybko, prosto i przyjemnie!

Ogromną wartością dodaną serwisu glodny.pl jest również dobrze oznakowana, a przede wszystkim szeroka flota. Składają się na nią nie tylko same samochody, ale również skutery czy rowery. To wszystko pozwala dostarczyć zamówiony posiłek w ciągu 45 minut na terenie całego miasta. Niezbyt długo jak na Poznań.

Na głębsze wnioski jeszcze za wcześnie, ale początek działalności wskazuje na to, że będzie to poważny gracz na rynku dostawców jedzenia, który stanowi poważne zagrożenie dla usług UberEATS, a tym bardziej pyszne.pl, gdzie posiłki można tylko zamawiać bez opcji ich dowodu we wskazane miejsce.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: