Sposób na start w biznesie online i sprzedaż - oprogramowanie sklepu internetowego

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-13  |  Średni czas czytania: 03:08
Artykuł reklamowy
Chciałbyś zacząć prowadzenie własnego biznesu online? Masz pomysł na własny produkt i myślisz, jak skutecznie sprzedać go większej grupie użytkowników? A może dopiero szukasz pomysłu, który umożliwi Ci rozwijanie działalności w domu? Przeczytaj o możliwościach, jakie daje Ci oprogramowanie sklepu internetowego w prowadzeniu biznesu online. Zacznij sprzedawać od zaraz i skup się na rozwoju sklepu!
Sposób na start w biznesie online i sprzedaż - oprogramowanie sklepu internetowego

Co sprzedawać w internecie?

Pewnie domyślasz się, że myśląc o sprzedaży w internecie, bardzo ważny jest produkt lub produkty. Planując rozwój, powinieneś zastanowić się, co dokładnie i do kogo zamierzasz sprzedawać. Czy będzie to kurs internetowy? Własny ebook? A może połączysz się z hurtownią dropshipping, stworzysz sklep na platformie Selly i rozpoczniesz dystrybucję fizycznych produktów? Wybór należy do Ciebie.

Bez względu jednak na to, jaką opcję wybierzesz, zwróć uwagę na długą perspektywę rozwoju. Przechodząc po kolejnych poziomach prowadzenia działalności przemyśl, jakie produkty mógłbyś wdrażać i jak będziesz je reklamował. Konkurencja nie śpi, więc wypracuj konkretne przewagi konkurencyjne!

Popularne i pożądane przez użytkowników produkty znajdziesz przeglądając między innymi narzędzie Google Trends. Dzięki niemu spostrzeżesz np. jak zmieniało się zainteresowanie grupą produktów, którą zamierzasz sprzedawać, na przestrzeni lat i miesięcy.

Czy potrzebuję firmy, aby prowadzić biznes online?

Zastanawiasz się, kiedy założyć firmę? Wszystko zależy od etapu, na którym jesteś. Znacznie łatwiej będzie Ci jednak poruszać się w biznesowym świecie, gdy od początku zadbasz o założenie własnej firmy.

Rozpoczęcie sprzedaży z pomocą oprogramowania sklepów internetowych Selly, zawieranie umów z dostawcami płatności, kurierami i innymi partnerami wymaga własnej działalności.

Oczywiście, przy szczególnych warunkach będziesz mógł skorzystać np. z Inkubatorów Przedsiębiorczości. Przeanalizuj różne opcje, aby wybrać tę najbardziej korzystną.

Domena i platforma sklepów SaaS - Fundamenty Twojego e-biznesu

Każdy przedsiębiorca chce, by jego biznes działał niezawodnie i bezpiecznie. Szczególnie, gdy decyduje się na sprzedaż produktów w sklepie internetowym. Wybierz więc rozwiązania, które w sposób prosty umożliwią Ci dotarcie do Twoich celów.

Domena- Najlepiej prosta, krótka i związana z marką. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, wybierz domenę:

  1. związaną z grupą produktową, którą oferujesz (np. agdsmart.pl)
  2. związaną z marką, którą chcesz rozwinąć na przestrzeni czasu (np. lux.sklep.pl)

Oprogramowanie sklepów internetowych - Platforma SaaS to obecnie jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań w kontekście e-sklepów i prowadzenia sprzedaży online.

Nie ma co się dziwić, bo kto wybrałby inną opcję, gdy gotowe platformy udostępniają bezpieczeństwo, support, bazę wiedzy, a także wygodne zarządzanie i dodatkowe funkcjonalności. Wszystko to w niskiej, stałej cenie abonamentu.

Sprzedawca korzystając z oprogramowania SaaS skupia się na marketingu, rozszerzaniu oferty i budowie marki, co przełoży się w następnym kroku bezpośrednio na sprzedaż w witrynie.

Jedną z platform, które udostępniają ponad 1000 funkcji w panelu, sprawne wsparcie techniczne, szybki i gotowy sklep, środowisko dostosowane do pozycjonowania i optymalizacji SEO, możliwość domówienia indywidualnych funkcji, jest Selly.pl.

10 lat doświadczenia i ponad 500 sklepów, które codziennie sprzedają ogromną liczbę produktów fizycznych i online, do klientów w Polsce i nie tylko.

UX sklepu internetowego - Projekt graficzny i rola prostoty

Słyszałeś już o UX (ang. User Experience)? Jeżeli nie, koniecznie uzupełnij swoją wiedzę. Ignorując ten element podczas budowania sklepu ryzykujesz, że będzie on nieintuicyjny dla użytkowników. Wiesz, czym to się może skończyć? W najgorszym scenariuszu nie będą oni dokonywać zakupów, gdyż będzie to dla nich niewygodne.

Jeżeli zastanawiasz się, jak podejść do tematu UX, z pomocą znów przychodzi oprogramowanie SaaS do sklepów. Korzystając z tego rozwiązania, przynajmniej w Selly.pl, możesz wybrać kilka opcji, które rozwiążą twoje problemy UX. Dostosujesz swój sklep do klienta z grupy docelowej korzystając z pakietów graficznych.

Gotowe i darmowe szablony graficzne sklepu internetowego - Dopiero zaczynając swoją przygodę z handlem online, nie wiesz jeszcze, czy warto angażować więcej środków w wybranej branży.

Zależy Ci na sklepie, który będzie intuicyjny, maksymalnie prosty, estetyczny, responsywny, szybki, a także umożliwi konsumentowi bezproblemowy zakup. Wszystkie te elementy uzyskasz korzystając z darmowych szablonów na start.

Szablony graficzne premium - Stopniowo, jak w Twojej firmie pojawia się coraz większy zysk, rozważasz doinwestowanie poszczególnych elementów. Przechodząc na szablony premium otrzymujesz więcej możliwości estetycznych, a tym samym robisz krok w stronę swoich klientów.

Indywidualny projekt szablonu sklepu - Projektując każdy element w sklepie pod użytkowników z Twojej grupy docelowej, zwiększasz ich wygodę, a za tym konwersję i inne wskaźniki marketingowe. Inwestycja w indywidualny szablon zwraca się wraz z upływającym czasem.

Funkcjonalności, płatności, wysyłki i inne - Poznaj integracje, które ułatwiają życie

Wiesz, co w oprogramowaniu sklepów internetowych jest łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej? Wykonanie integracji z programami magazynowymi, kurierami (lub brokerami jak furgonetka.pl), systemami płatności, a także Marketplace’ami (np. Allegro, Amazon, Empik, Morele.net).

Jeżeli myślałeś wcześniej o wyborze oprogramowania open source (np. Wordpress i WooCommerce), spójrz na swoje plany rozwoju, dostępne opcje w platformie SaaS, a dopiero w następnym kroku podejmij decyzje. Należy być świadomym, że decyzja tego rodzaju i jej skutki odczujemy przez cały okres prowadzenia i rozwoju firmy.

Marketing i analityka - gdy masz wszystko inne, potrzebna Ci marka i reklama

Dbając o dopracowanie w najmniejszym szczególe produktów, które chcesz sprzedawać, sklepu internetowego na platformie SaaS, funkcjonalności i UX sprawiasz, że klientom łatwiej będzie dokonać zakupu. Masz też produkty, których potrzebują. Pora ich “przyprowadzić” do sklepu.

Stwórz strategię komunikacji i marketingu, po czym określ wyraźne cele, granice opłacalności i przejdź do realizacji. Przyprowadź do sklepu nowy ruch (nowych użytkowników). Niech każdy nowy potencjalny klient zyska okazję do zapoznania się z ofertą i podjęcia decyzji.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: