Sprawdź 3 kroki do uzyskania płatności za fakturę
Faktura a płynność finansowa firmy
Wystawiając fakturę mamy nadzieję, że nasz kontrahent zapłaci w terminie. Od tego bowiem zależy w dużej mierze płynność finansowa firmy. Pomiędzy momentem wystawienia faktury a dniem uiszczenia płatności istnieje jednak luka, w czasie której nie mamy kwoty na swoim koncie. Co jeśli właśnie wtedy to my musimy dokonać płatności innym kontrahentom? Co, jeżeli płynność finansowa przedsiębiorstwa wróci dopiero wraz z przelewem? Stanowi to problem, szczególnie wtedy, gdy to nas gonią terminy. Dlatego warto zainteresować się opcją jaką jest finansowanie faktur ING.
ING Finansowanie Faktur w trzech krokach
ING wprowadziło dla przedsiębiorców opcję Finansowanie Faktur. Jak to działa? Przede wszystkim należy zarejestrować się w systemie. Nie musimy być klientami banku ING, żeby skorzystać z usługi. W systemie musimy wprowadzić dane osobowe, numer telefonu i adres mailowy. Zostaniemy też poproszeni o wykonanie przelewu o wartości 1 PLN, aby ING mogło potwierdzić reprezentację firmy i rachunek bankowy. Złotówka zostanie potem zwrócona na nasze konto. Cały proces weryfikacji nie trwa długo i jest ona możliwa online.
Kiedy profil jest już aktywny, możemy zacząć przekazywać faktury do ING.
Drugim krokiem jest analiza danych przez systemy Finansowania Faktur (to odbywa się już bez naszego udziału) i potwierdzenie transakcji przez naszego kontrahenta. W tej sprawie kontaktuje się z nim zespół fakturowania ING, nie my.
Trzecim krokiem jest wypłacenie przez ING pieniędzy na nasze konto. Zlecenie przelewu następuje od razu po potwierdzeniu transakcji przez kontrahenta, dlatego możliwe jest otrzymanie pieniędzy jeszcze tego samego dnia, co sprawia, że całe rozwiązanie jest niezwykle wygodne i efektywne.
Warto wiedzieć, że maksymalna wartość finansowanej faktury wynosi 100.000 PLN, a maksymalna wartość limitu ogólnego - 200.000 PLN.
Ile kosztuje ING Finansowanie Faktur
ING Finansowanie Faktur ma obecnie promocję ‘’Pierwsza faktura za zero”. Pierwsza transakcja nie jest obarczona dodatkowymi kosztami i prowizją. Orientacyjny koszt finansowania możemy wyliczyć na stronie ING Finansowanie Faktur i jest to maksymalny koszt przewidziany za taką transakcję. Na przykład, jeżeli kwota faktury brutto wynosi 10 000 PLN, a termin płatności na fakturze to 30 dni, koszt usługi po odliczeniu podatku wyniesie nas 318 złotych (o tyle mniej wpłynie na nasze konto), przy czym ING i w tym przypadku podchodzi elastycznie do kwestii ceny - prowizje są negocjowane i w szczególności aktywnie korzystające firmy mogą liczyć na niższą cenę. Im krótszy czas do terminu płatności na fakturze, tym niższe opłaty. Warto zainteresować się tą opcją, ponieważ nie zawiera ona żadnych ukrytych kosztów. Wszystko możemy załatwić wygodnie (online), bez konieczności wizyt w banku i zakładania nowego konta. Co więcej, w łatwy sposób możemy zapewnić swojej firmie płynność finansową, co ma szczególne znaczenie wtedy, gdy pojawiają się komplikacje. Sam proces weryfikacji jest szybki i nie wymaga papierowych dokumentów. Nie musimy więc sami mieć na głowie dodatkowych formalności.
Gotowe biznesplany
Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!
Cena już od: 29 zł
Zobacz listę biznesplanów ›lub
Zleć napisanie wniosku do Urzędu Pracy ›Oceń ten artykuł: