Tablice przemysłowe LED – czy sprawdzą się jako ekran reklamowy?

Ostatnia aktualizacja: 2023-04-28  |  Średni czas czytania: 01:50
Artykuł reklamowy
Łączna wartość rynku reklamowego w Polsce jest zbliżona do 11 miliardów złotych. Przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują nie tylko w kampanie w tradycyjnych mediach, ale też w wyświetlacze reklamowe LED czy promocję w sieci. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego nośnika treści?
Tablice przemysłowe LED – czy sprawdzą się jako ekran reklamowy?

Tablice LED – niecodzienny sposób, by przyciągnąć uwagę kupujących!

Pandemia koronawirusa sporo zmieniła wśród polskich firm. Przedsiębiorcy szybko zrozumieli, że walka o zaufanie klienta zaczyna się już na etapie planowania kampanii oraz tzw. tworzenia persony, czyli adresata reklamy, którego chcemy przyciągnąć. Nieoczywistym sprzymierzeńcem, który pomoże w przykuciu uwagi odbiorcy mogą być właśnie tablice LED! 

Szacuje się, że w 2018 roku, gdy nikt na poważnie nie myślał jeszcze o obostrzeniach, lockdownach czy kolejnych falach zachorowań, polscy przedsiębiorcy wydawali około 9,5 mld PLN rocznie na reklamy. W 2022 roku – o niemal 2 miliardy więcej! 

Trudno wskazać kategorie produktów, których twórcy w ostatnim czasie okroili budżety mediowe. O ponad 7% więcej na promocję wydaje szeroko rozumiany handel, aż o 9% wzrosły wydatki w branży farmaceutycznej a ponad 15-procentowy wzrost odnotowuje się wśród działalności, które starają się zagospodarować nasz czas wolny.

Wyhamowały wydatki na usługi komunikacyjne (spadek o ok. 4,5%), napoje i alkohole (minus 7%) oraz motoryzację – o 16%, choć trend ten prawdopodobnie wynika z problemów z globalną dostępnością m.in. półprzewodników. Co warto podkreślić, nie wszystkie kampanie realizuje się z wykorzystaniem tradycyjnych mediów, jak telewizji, gazety czy radia. Coraz więcej firm przekonuje się o tym, że już zwykła tablica informacyjna LED może być świetnym nośnikiem informacji o przedsiębiorstwie i jego ofercie! 

Dobry wyświetlacz reklamowy LED – czyli jaki?

Tego typu rozwiązania przynależą do grupy tzw. reklam outdoorowych, co wynika z tego, że zwykle spotykamy się z nimi w przestrzeni publicznej, np. przy ruchliwych trasach, czy w dzielnicach handlowych – takie tablice przemysłowe LED oferuje GS Software

Czym powinny cechować się najwyższej jakości produkty? Przede wszystkim uniwersalnością. Reklama to tylko jedno z potencjalnych zastosowań tej technologii. Z powodzeniem sprawdzi się też na parkingach – jako nowoczesny sygnalizator, dzięki któremu kierujący pojazdem od razu będzie wiedział, ile miejsc parkingowych jest wolnych oraz na którym poziomie można je znaleźć.

Na pewno warto docenić te konstrukcje, których profile boczne wykonane są z anodowanego aluminium. Użytkownicy pochwalą też wykonaną z poliwęglanu, łatwą do utrzymania w czystości, przednią szybę. Wśród zastosowanych rozwiązań nie powinno też zabraknąć wsparcia dla co najmniej kilku metod połączenia tablicy przemysłowej z dedykowanym softem, w tym poprzez:

  • TCP/IP,
  • RS232,
  • RS485. 

Atutem będzie też odporność na trudne warunki atmosferyczne. Jeśli tablica ma być wystawiona na zewnątrz, to powinna spełniać wytyczne, jakie narzuca norma IP65. Pamiętajmy też o tym, że nie liczy się tylko sama ilość diod, ale i jakość zasilających je żarówek – te powinny pochodzić od renomowanego producenta. 

Alternatywne zastosowania tablic przemysłowych

Promocja to tylko jedno z potencjalnych zastosowań tej technologii. Wiesz już, że tablice LED świetnie sprawdzą się również na parkingach oraz w przestrzeni publicznej. 

Docenią je także właściciele firm, którzy chcą np. zautomatyzować proces ważenia w firmie spedycyjnej – akcesoria tego typu bez trudu zdołają wyświetlić informację np. o wadze ładunku, dzięki czemu kierowca zawsze będzie wiedział, czy nie przekroczył maksymalnego, dopuszczalnego dla danego pojazdu, tonażu. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: