Terminal płatniczy dla biznesu? Sprawdź, jak go otrzymać

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-12  |  Średni czas czytania: 02:16
Artykuł reklamowy
2,21 mld transakcji bezgotówkowych - tyle właśnie wykonali Polacy w II kwartale 2022 r., jak podaje Narodowy Bank Polski. Co to oznacza? Posiadanie terminala płatniczego w firmie przestało być opcjonalne. Dowiedz się, jak go otrzymać za 0 zł i bez kosztów prowizji od transakcji.
Terminal płatniczy dla biznesu? Sprawdź, jak go otrzymać

Polacy preferują płatności bezgotówkowe

Czy wiesz, że Polacy są liderem płatności bezgotówkowych? Tak wynika z badania “Podstawy wobec form płatności” przeprowadzonego przez eService w 14 krajach świata. Pozycja gotówki jest coraz niższa. W Polsce była wymieniona jako pierwsza tylko w 41% wskazań.

Czemu Polacy tak chętnie korzystają z terminali? Wpływa na to kilka aspektów. Przede wszystkim terminale płatnicze to wygoda. Klienci nie muszą mieć przy sobie gotówki, aby zapłacić za zakupy w sklepie. Wystarczy karta płatnicza, a nawet telefon.

Nie zapominajmy również, że terminal płatniczy niesie ze sobą spore usprawnienia. Liczenie gotówki, sprawdzenie autentyczności banknotów, a następnie wydawanie reszty - to wszystko zajmuje czas. W efekcie w sklepie tworzą się kolejki, które zniechęcają do kolejnych odwiedzin.

Płatności bezgotówkowe to też bezpieczeństwo dla przedsiębiorców. Brak gotówki wiąże się z mniejszym ryzykiem kradzieży. Niższe są również koszty związane z konwojowaniem pieniędzy.

Terminal płatniczy a prawo - co musisz wiedzieć?

Ostatnie zmiany w prawie przyczyniają się do wzrostu popularności płatności bezgotówkowych. O jakich przepisach mowa? W tym roku głośno było o obowiązku wprowadzenia tego typu transakcji w przypadku większości przedsiębiorców.

Czytamy o tym w art. 19a Prawa przedsiębiorców: “Przedsiębiorca zapewnia możliwość dokonywania zapłaty w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana, w szczególności w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w pojeździe wykorzystywanym do świadczenia usług transportu pasażerskiego, przy użyciu instrumentu płatniczego w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych”.

Przepisy te dotyczą osób, które mają obowiązek rejestracji sprzedaży poprzez kasy rejestrujące. Z kolei instrument płatniczy oznacza nie tylko terminal płatniczy, ale również płatności mobilne i przelewy internetowe.

Kolejna znacząca zmiana ma wejść w życie w 2024 roku. Dotyczy ona limitu transakcyjnego z 15 000 zł do 8 000 zł, przy którym można przyjąć gotówkę od przedsiębiorcy. Kiedy zmiana wejdzie w życie, kwota powyżej 8 000 zł musi być przyjęta w ramach płatności bezgotówkowych.

Jak zamówić terminal płatniczy za darmo?

Wprowadzenie terminala płatniczego staje się dzisiaj codziennością. Jednak wprowadzenie płatności bezgotówkowych do Twojej firmy nie musi wiązać się z dużymi opłatami. Wszystko dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa, która jest wspólną inicjatywą firm związanych z usługami płatniczymi w Polsce. Jej ideą jest wspieranie przedsiębiorców wprowadzających płatności kartą.

Program Polska Bezgotówkowa pozwala otrzymać terminal płatniczy za darmo - bez opłaty abonamentowej i ponoszenia kosztów związanych z prowizją. Co więcej, decydując się na ofertę PeP, możesz uzyskać dodatkowe korzyści i cieszyć się dodatkowymi 7 miesiącami bez opłat za najem urządzeniami lub bez kosztów prowizji od transakcji.

Do Programu Polska Bezgotówkowa kwalifikują się przedsiębiorcy, którzy nie przyjmowali płatności bezgotówkowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nie mieli umowy z agentem rozliczeniowym.

Po bezpłatnym okresie dofinansowania doradca wybranego agenta przedstawi Ci indywidualną ofertę do Twojego biznesu. Jednak jeśli w Twojej firmie był już terminal płatniczy, wciąż możesz skorzystać z atrakcyjnych warunków PeP.

Jaki terminal dla Twojego biznesu?

Wybierając terminal, warto zwrócić uwagę na jego rodzaje. Rozróżniamy przede wszystkim terminal stacjonarny i terminal mobilny. W pierwszym przypadku urządzenie jest na stałe podłączone do zasilania, w drugim - może być przenoszone z miejsca na miejsce.

Terminal stacjonarny sprawdzi się tam, gdzie klienci są obsługiwani na miejscu np.: przy ladzie w sklepie. Kiedy jednak klienci płacą nie tylko przy kasie, egzamin zdadzą poręczne terminale mobilne.

Podsumowanie

Terminale płatnicze na dobre zdominowały preferencje klientów w Polsce. Coraz więcej z nas nie wyobraża sobie płacić za zakupy w tradycyjny sposób. Dlatego obecność terminala płatniczego jest obowiązkowa dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście dostępne są programy, dzięki którym urządzenie można otrzymać za darmo. Sprawdź ofertę PeP i Polska Bezgotówkowa i ciesz się terminalem za 0 zł.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: