6korkow.pl
Poradnik jak założyć i prowadzić firmę krok po korku
794-442-662
kontakt@6krokow.pl

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego - lepiej w Polsce czy za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 2017-07-03  |  Średni czas czytania: 01:08
Artykuł promowany
To pytanie często zadają sobie właściciele klasyków. Nie ma się czemu dziwić, jako że po przejrzeniu niektórych ofert ubezpieczeniowych łatwo zauważyć, że są one nieopłacalne. Z racji możliwości czasowej rezygnacji z ubezpieczenia OC, jak przysługuje posiadaczom pojazdów zabytkowych, wolą oni nie mieć ubezpieczenia niż płacić za takie, które w razie nieszczęśliwego splotu zdarzeń pozostawi ich samym sobie.

Dlaczego polscy ubezpieczyciele nie chcą płacić?

Powodów jest wiele. Jednym z największych jest ten wynikający z kosztów naprawy czy wymiany poszczególnych części w oldtimerze. Co prawda wszystko zależy od modelu i marki pojazdu, jednak zazwyczaj nie należą one do najniższych. Jeśli chodzi o unikatowy model, do którego zapasowych oryginalnych części na rynku jest jak na lekarstwo, to sprawa dodatkowo się komplikuje. Ubezpieczyciele wypłacają więc symboliczne odszkodowanie i pozbywają się kłopotu, a właściciele zabytków muszą sięgać do dna swoich kieszeni, aby nie oddawać pojazdu na złom.

Czy warto rezygnować z ubezpieczenia?

Skoro na polskim rynku nie ma korzystnych ubezpieczeń to lepiej jest żadnego nie kupować, przecież mój pojazd i tak przez większość czasu będzie garażowany – z takiego założenia wychodzi spora część właścicieli klasyków. Niestety nie jest to prawdą, że przechowywanie pojazdu w czterech ścianach zapewni mu bezpieczeństwo. Wystarczy przecież moment, żeby stało się nieszczęście, które może mieć miejsce choćby podczas podróży na zlot miłośników starych samochodów.

Specjaliści z Grupy ONET pomogą Twojej firmie zaistnieć na rynku

Przejrzyj oferty zza granicy

Co prawda w Polsce trudno jest znaleźć atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową dla klasyka, ale sprawa jest dużo łatwiejsza na zachodzie. Towarzystwa ubezpieczeniowe znacznie przychylniej podchodzą do właścicieli oldtimerów i zawsze starają się pomóc im wyjść z opresji. Nie czekaj aż spotka Cię sytuacja bez wyjścia i zabezpiecz się już teraz (np. tutaj https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/).

Ubezpieczenia od naszych zachodnich sąsiadów obejmują szereg nieszczęśliwych zdarzeń, takich jak wypadki, stłuczki, zarysowania, czy kradzieże. Pod uwagę brane są także sytuacje nietypowe, czyli takie które mogą mieć miejsce choćby na rajdach czy zjazdach starych aut. To Ty decydujesz, że inwestujesz kilkaset złotych w korzystne ubezpieczenie, czy dużo więcej w ewentualną naprawę.

Oceń ten artykuł:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości
Onet. Mój Biznes + bonus

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›

Uwaga! Niebawem nowa wersja eBooka na 2018 rok!

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2017 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Podaj e-mail

Trwa generowanie dokumentu, może to potrwać około 10 sekund.