Zakładanie własnej firmy - o czym pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 2018-03-27  |  Średni czas czytania: 01:18
Artykuł reklamowy
Założenie własnej działalności to pierwszy krok do zrealizowania swoich zawodowych marzeń. Cały proces powiązany jest z koniecznością dopełnienia wielu obowiązków. Warto także, już od samego początku, zadbać o jak najwyższą wiarygodność – pozwoli to skutecznie przekonać do swojej oferty klientów.
Zakładanie własnej firmy - o czym pamiętać?

Własna firma otwiera przed właścicielem nowe możliwości. Pozwala przede wszystkim na zawodowe zajmowanie się swoją pasją. Z tego powodu nie można zapominać o uprzednim zbadaniu potrzeb rynku. Podstawową cechą przedsiębiorcy powinna być umiejętność dostosowania się do panujących trendów. Dzięki temu oferta firmy zawsze będzie aktualna, a także odpowiednio wpasowywała się w potrzeby odbiorców. Biorąc pod uwagę współczesny rozwój technologii i nowych mediów, istotnym kanałem reklamowym jest Internet. Rozsądnym wydaje się być wykorzystanie go do swoich potrzeb. Najprostszym rozwiązaniem jest wykupienie odpowiedniej domeny.

O czym warto pamiętać przed założeniem własnej firmy?

Dopełnienie formalności prowadzących do założenia własnej firmy jest kluczowe dla jej powstania.  Podstawowym działaniem jest z pewnością złożenie wniosku o wpis do CEIDG – jeżeli właścicielem działalności jest osoba fizyczna – należy wypełnić formularz CEIDG-1 i złożyć go osobiście, za pośrednictwem tradycyjnej poczty lub drogą elektroniczną. W tym formularzu wymagane jest podanie kodów PKD określających rodzaj działalności (maksymalnie 9, jednak załączając dokument CEIDG-RD można ich zadeklarować dowolną ilość). Warto także dowiedzieć się czy prowadzona działalność nie jest działalnością reglamentowaną, to znaczy taką która wymaga odpowiedniego zezwolenia. Początki prowadzenia firmy mogą być trudne. Jeżeli przedsiębiorca nie prowadził działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 5 lat, a także nie współpracuje z firmą, w której był poprzednio zatrudniony, przysługuje mu prawo do płacenia tzw. małego ZUS-u przez 2 lata. Po upływie tego czasu należy opłacać tzw. duży ZUS – kwota jest wyższa o kilkaset złotych. Od profilu działalności zależy konieczność rejestracji VAT.

O czym warto pamiętać po założeniu własnej firmy?

Dobrze prosperująca firma opiera się na zadowoleniu klientów. Aby do nich dotrzeć, warto skorzystać z najpopularniejszego w tym momencie medium jakim jest Internet. Wiąże się to z założeniem domeny. Dla wielu działalności w początkowym okresie istnienia tani hosting jest idealnym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że w razie potrzeby zawsze można poszerzyć możliwości pakietu lub przenieść witrynę. Istotnym czynnikiem jest stały rozwój pracowników, a także elastyczność w dostosowywaniu oferty do potrzeb rynku. Stałe szkolenia i badanie trendów są niezbędne.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: