6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Fundamenty i teoria fotografii

Fundamenty i teoria fotografii
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Twórz interesujące zdjęcia, opierając się o znajomość zasad kompozycji, manipulowanie kolorem i prawidłowe ustawienia ostrości. Kurs “Fundamenty i teoria fotografii” nauczy Cię profesjonalnego korzystania ze wszystkich funkcji Twojego aparatu.

Poziom podstawowy, 52 wykłady, 49 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Fotografia to nie tylko korzystanie z profesjonalnego sprzętu. To także ciężka praca związana z nauką reguł robienia zdjęć, aby wyglądały interesująco i wyjątkowo. Kurs jest przeznaczony dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie fotografii, jednak ci, którzy znają już podstawy tworzenia dobrych zdjęć również znajdą coś dla siebie.

W ramach pakietu otrzymasz 56 wykładów, trwających łącznie ok. 6 godzin i 30 minut, a także 49 dodatkowych materiałów szkoleniowych. W każdej chwili możesz sięgnąć po wykłady i materiały, ze względu na dopasowanie kursów również pod urządzenia mobilne. Możesz uczyć się z każdego miejsca na świecie oraz ćwiczyć to, co zdążyłeś już przyswoić.

Czego nauczysz się z kursu?

Kurs składa się z 7 tematycznych modułów, które etapowo przeprowadzają przez zagadnienia związane z fotografią. Poruszają one następujące kwestie:

 • sprzęt fotograficzny - aparat i wyposażenie,
 • obiektywy,
 • światło i czas naświetlania,
 • ostrość i głębia ostrości,
 • ruch,
 • kolor,
 • kompozycja.

Na wstępie omówimy rodzaje aparatów oraz dostępne w nich funkcje - jak wybrać sprzęt najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Zapoznasz się z przydatnymi akcesoriami, takimi jak: statywy, głowice, lampy i torby ochronne. Obiektywom został poświęcony osobny moduł, w którym tłumaczymy w jakich sytuacjach wybrać odpowiedni obiektyw - szerokokątny, teleobiektyw i inne specjalistyczne typy.

W dalszej części poruszymy kwestię światła i naświetlenia. Dowiesz się jak czas naświetlania wpływa na kolorystykę fotografii oraz w jaki sposób wykorzystywać to narzędzie w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu. Opowiemy o znaczeniu światła i dlaczego jego potrzebna ilość jest zmienna w zależności od typu fotografii - portretów, zdjęć martwej natury czy krajobrazu. Poznasz zasady idealnej ekspozycji, pojęcie HDR-u oraz nauczysz się korzystać z lampy błyskowej.

Spotkałeś się ze zdjęciami z rozmytym tłem i zrobiły one na Tobie wrażenie? Jest to efekt bokeh, który wywołuje się, ustawiając w odpowiedni sposób głębię ostrości. Dzięki szkoleniu nauczysz się wykorzystywać ten efekt przy swoich zdjęciach. Czeka Cię analiza dużej ilości zdjęć, na bazie których zobaczysz jak wyróżniać konkretne obszary i obiekty na zdjęciach. Nauczysz się także operować ostrością adekwatnie do rodzaju wykonywanej fotografii.

Oddanie ruchu na nieruchomym zdjęciu to prawdziwe wyzwanie, któremu można nie podołać bez odpowiedniego przygotowania - ważne jest, aby wiedzieć, jak ustawić migawkę czy stabilizację. W naszym kursie ruchowi w fotografii został poświęcony osobny rozdział, w którym szczegółowo zgłębiamy to zagadnienie.

Oprócz tego zapoznasz się z teorią koloru oraz poznasz sposoby manipulowania nim. Są to umiejętności przydatne podczas obróbki w programie graficznym. W ramach szkolenia otrzymasz także wiedzę o pracy z planami, prawidłowym budowaniu kompozycji oraz podstawowych pojęciach z nią związanych: kadrze, ujęciu, perspektywie.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Dzięki wzięciu udziału w szkoleniu zyskasz umiejętność swobodnego korzystania z aparatu fotograficznego oraz akcesoriów do niego. Tę wiedzę będziesz mógł wykorzystać zarówno w celach hobbystycznych, jak i zawodowych.

Kurs pozwoli Ci nauczyć się:

 • rozróżniać obiektywy i wybierać je w zależności od rodzaju zdjęć,
 • umiejętnie wykorzystywać światło i ustawiać ekspozycję,
 • stosować zasady kompozycji fotograficznej,
 • wykorzystywać możliwości plików RAW,
 • manipulować kolorem dzięki technikom kompozytowym,
 • przedstawiać ruch na zdjęciach,
 • dobierać czas naświetlania,
 • pracować z planami i perspektywą.

Zobacz także inne kursy:

Kodeki i kompresja wideo
Cena: 69.00 zł
4.7

Kodeki i kompresja wideo

Jak montować filmy w Pinnacle 20
Cena: 79.00 zł
4.9

Jak montować filmy w Pinnacle 20

Kurs Camera RAW dla fotografa
Cena: 79.00 zł
5.0

Kurs Camera RAW dla fotografa

Przydatne linki: