6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs After Effects - efekty 3D

Kurs After Effects - efekty 3D
Cena: 79.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Zaawansowany
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Z kursem After Effects poznasz triki i sztuczki używane w znanych produkcjach filmowych. Naucz się rozwiązań za pomocą, których stworzysz niezwykłe kompozycje 3D.

Poziom zaawansowany, 82 wykłady.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli znasz narzędzia programu After Effect lecz brakuje Ci wiedzy na temat praktycznych technik pracy, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Z naszym szkoleniem poznasz zaawansowane sztuczki używane przez profesjonalistów do produkcji reklam, teledysków i wszelkiego rodzaju filmów. Kurs jest przeznaczony dla osób, które są zaznajomione z podstawami After Effects, lecz chcą zdobyć praktyczne umiejętności tworzenia profesjonalnych efektów 3D.

Czego nauczysz się z kursu?

Na kursie nauczymy Cię jak od podstaw wykonać aż 5 wyjątkowych i ciekawych projektów. Dzięki nim będziesz mógł zdobyć i podszkolić praktyczne umiejętności. Dowiesz się jakie są techniki współpracy pomiędzy różnymi programami, w tym After Effects, 3dsmax i Photoshop. Pokażemy Ci jak udoskonalić filmy o niezwykłe efekty 3D.

Z kursu nauczysz się jak od A do Z wykonać aż 5 różnych projektów. W jednym z projektów dowiesz się jak stworzyć niezwykły efekt przypominający scenę z filmu wojennego, a wszystko przy użyciu zaledwie kilku zdjęć. Zapoznamy Cię z ciekawą techniką matte painting, przy użyciu której będziesz potrafił zbudować efektowną scenografię w grach i filmach. Co ciekawe, użycie tej techniki nie wymaga dużych nakładów finansowych.

W pracy będzie Ci potrzebna jedynie podstawowa znajomość narzędzi programu After Effects. Wszystkie materiały, z których korzystamy podczas kursu będą dołączone i będziesz mógł z nich korzystać nawet tuż po jego ukończeniu.

Poniżej możesz zapoznać się z programem nauczania:

  • Krater
  • Camera Mapping
  • Matte Painting
  • Animowana scena
  • Clouds Intro

Na wstępie nauczysz się importowania kompozycji, usuwania szumu, ustawiania kamery oraz eksportu kamery do 3dc Max. Następnie omówimy eksportowanie sekwencji jped, modelowanie kształtu krateru, przygotowanie mapy nierówności i modelowanie wnętrza krateru oraz fragmentów asfaltu. Kolejnie zajmiemy się efektem Matte Shadow, Blend Material, teksturą asfaltu, projektorem map, Color Correction, Rotoscoping i wiele innych.

W kolejnym etapie pokażemy jak usunąć zbędne części otoczenia, wycinać niebo, ustawiać kamery, modelować płaszczyzny, teksturować pozostałe elementy itp.

Następnie skupimy się na budowaniu kompozycji, ustawianiu kamery, Color matchingu, efekcie Depth of field itp. Dołączymy również film instruktażowy z animacji kamery.

Przy omawianiu animowanej sceny, powiemy o wycinaniu tła, tworzeniu odbicia i podwozia samochodu, Color Gradingu, tworzeniu deszczu, kropel deszczu, snopów świateł czy nieba. Znajdziesz też film z tworzenia kropel na masce i nauczymy Cię jak tworzyć efekt filmowy.

W ostatnim etapie szkolenia omówimy takie zagadnienia jak tło, dodawanie chmur, animacja kamery, rozbłyski burzowe, korekcja koloru i logo. Nie zabraknie również filmu instruktażowego z tworzenia logo 3D.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Szkolenie to oferuje Ci kompletną wiedzę z programu After Effect. Dzięki niemu nauczysz się:

  • praktycznych technik pracy
  • rozwiązań, dzięki czemu będziesz tworzył niesamowite kompozycje 3D
  • zaawansowanych sztuczek, z których korzystają profesjonaliści
  • tworzyć profesjonalne efekty 3D

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: