6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kodeki i kompresja wideo

Kodeki i kompresja wideo
Cena: 69.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.7

Informacje na temat kursu:

Dowiedz się jak skutecznie korzystać z programu Kodeki, dzięki któremu profesjonalnie będziesz mógł zająć się montażem i edycją wideo. Z programem Kodeki będziesz mógł zaprojektować swoje wymarzone pomysły.

Poziom podstawowy, 17 wykładów.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli chcesz, żeby Twoje filmy miały dobrą jakość i przy okazji mieściły się w pliku o rozsądnych rozmiarach, potrzebujesz kompletnej wiedzy jak zastosować ustawienia oraz szukasz metod na właściwą kompresję wideo, to kurs ten sprawdzi się dla Ciebie idealnie. Poznaj techniki kompresji wideo i zdobądź obszerną wiedzę na temat kodeków.

Czego nauczysz się z kursu?

Kurs ten pomoże Ci w odpowiedni sposób dobierać właściwe kodeki i ustawienia renderowania dowolnego filmu. Wiedza, którą zdobędziesz podczas kursu pozwoli Ci efektywnie pracować i odnieść doskonałe rezultaty w każdej sytuacji. Będziesz mógł osiągać niesamowite efekty w pracy z różnymi programami, między innymi Edius, Premiere Pro, Sony Vegas, Encore, Pinnacle Studio i wiele innych.

W kursie znajdziesz wiele przykładów różnych technik kompresji oraz wiele innych praktycznych przykładów, które pomogą Ci zrozumieć każdy temat.

W szczegółowy sposób omówimy wszystkie popularne formaty i kodeki (mpeg-2, divx, h264, xvid, quicktime i wiele innych. Dodatkowo nie zabraknie także praktycznych przykładów ich użycia. Omówimy wiele różnych zagdanień, takich jak bitrate, przeplot, rozdzielczość, format obrazu itp. Dołączymy przykłady użycia kanału Alpha, opowiemy o renderowaniu filmów stereoskopowych i wiele więcej.

Cały kurs skupia się na kodekach i kompresji wideo, gdzie około 17 podtematów, między innymi: formaty obrazów, PAL a NTSC, obraz z przeplotem, rozdzielczość, bitrate, zestawienie kodeków, Divx, Xvid, Mpeg-2, H.264, Canopus, Kontenery plików - MKV i wiele innych. Dodatkowo w szkoleniu został zamieszczony film z Quicktime.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Na tym szkoleniu nauczysz się:

  • różnych technik edycyjnych
  • technik kompresji wideo
  • dobierać właściwe kodeki i ustawienia podczas renderowania
  • renderować filmy stereoskopowe
  • formatować obraz

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: