6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Excel - wykresy i wizualizacja danych

Kurs Excel - wykresy i wizualizacja danych
Cena: 89.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: IT i oprogramowanie
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
4.8

Informacje na temat kursu:

Program Excel jest programem wchodzącym w skład Microsoft Office. Jest znana jako najbardziej popularna aplikacja biurowa służąca do przetwarzania wszelkich danych liczbowych. Stał się on niezbędny przy pracy biurowej, dlatego warto inwestować w poznawanie bardziej zaawansowanych funkcji programu.

Poziom średniozaawansowany, 27 wykładów, 27 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs nada się przede wszystkim dla wszystkich, którzy specjalizują się w sprawach raportowania, controllingu czy również dla analityków, marketingowców i dla osób które prowadzą swoje małe i średnie firmy. Jest dedykowany również dla tych którzy na co dzień pracują z programem Excel i chcieliby nauczyć się jak najlepiej przedstawić dane w formie graficznej. Po naszym szkoleniu będziesz tworzył i edytował wykresy na przykładach opartych o rzeczywiste problemy, na które napotykasz w codziennej pracy.

Czego nauczysz się z kursu?

Jeżeli jest od Ciebie wymagana prezentacja raportów w atrakcyjnej i przystępnej formie, powinieneś skorzystać z naszego kursu. Niewielu zdaje sobie sprawę z możliwości graficznej danych Excela. Sprawią one, że już nigdy nie będziesz musiał analizować danych ze skomplikowanych raportów, a twoi przełożeni będa zachwyceni sposobem pokazywania raportów. Dowiesz się jak pracować z różnymi typami wykresów m.in. z słupkowym, kołowym, pierścieniowym, liniowym, kolumnowym czy punktowym. Będziesz wiedział, który wykres najlepiej zastosować w konkretnych sytuacjach, tak aby twoje dane wyglądały najkorzystniej. Wykres, który jest przygotowany estetycznie i profesjonalnie może zastąpić niejeden skomplikowany raport. Trzeba jednak wiedzieć jak za pomocą takiego wykresu przedstawić istotne i kluczowe dla odbiorcy informacje. Nauczysz się tego w trakcie naszego kursu. Będziesz pracować z seriami danych, fragmentatorami, będziesz również tworzyć wykresy przestawne czy wykresy osadzone. Będziesz mógł łatwo wykorzystać te elementy w oddzielnych arkuszach. Wszystko jest wytłumaczone na praktycznych przykładach gdzie jest opisane jest jak prezentować tendencje przy użyciu wykresów przebiegu w czasie. Miniaturowe wykresy będą niezwykle przydatne kiedy będziesz chciał zilustrować wzrost, spadek czy sezonowe trendy. Będa się mieściły one tylko w jednej komórce. Nie tylko czytelność wykresów jest ważna, ale także ich atrakcyjność i profesjonalny wygląd. Nauczysz sie formatować i będziesz wiedział jak dodać do swoich wykresów tytuły, legendy, linie i osie siatki. Wykorzystasz w praktyczny sposób etykiety i tabele danych. Kurs wyjaśni Ci dlaczego nie nie zawsze powinieneś stosować wielu wyróżnień i kolorów wypełnienia i będziesz wiedział na co zwrócić uwagę, kiedy będziesz chciał wydrukować swoją wizualizację.

Następnym zagadnieniem omawianym w szkoleniu są interaktywne dashboardy. Kiedy raportujesz dane dla różnych klientów i musisz za każdym razem tworzyć nowy raport, tracisz przy tym swój cenny czas. Jest na to sposób. Możesz modyfikować swoje raporty jednym kliknięciem i stworzysz tzw. pulpit menedżerski, dopasowany do konkretnych potrzeb. Efektywnie i w prosty sposób zaprezentujesz swoje wyniki z raportów w jednym miejscu. Dasboardy są świetną alternatywą do prezentacji kluczowych wskaźników. Aby skorzystać z pełni z oferowanego kursu, należy posiadać podstawy obsługi programu Excel. Jeżeli nie masz jeszcze takich umiejętności, zapraszam do innego kuru gdzie nauczysz ię obsługi programu od podstaw.

Program nauczania zawiera:

 • Wprowadzenie
 • Formatowanie profesjonalnych raportów w postaci tabel
 • Wykresy przebiegu czynnika w czasie
 • Inne metody wizualizacji danych
 • Wykresy w Excel i serie danych
 • Formatowanie wykresów
 • Tabele przestawne, wykresy przestawne i fragmentatory

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Dzięki szkoleniu zyskasz potrzebną wiedzę z zakresu tworzenia wizualizacji w programie Excel. Zwiększysz swoje kompetencje, a twoje raporty będa miały ciekawa i przejrzystą formę.

Wraz z kursem nauczysz się:

 • wykorzystania różnych typów wykresów
 • pracy seriami danych i dynamicznej ich prezentacji
 • pracy z interaktywnyi dashboardami
 • graficznego przedstawienia tendencji i trendów
 • zaawansowanego formatowania wykresów
 • prezentowania danych za pomocą tabel i wykresów przestawnych
 • tworzenia wykresów osadzonych
 • zaawansowanego filtrowania z użyciem fragmentatorów

Zobacz także inne kursy:

Kurs Word 2013 od podstaw
Cena: 99.00 zł
5.0

Kurs Word 2013 od podstaw

Kurs PowerPoint od podstaw
Cena: 79.00 zł
4.9

Kurs PowerPoint od podstaw

Kurs podstaw obsługi komputera
Cena: 59.00 zł
4.9

Kurs podstaw obsługi komputera

Przydatne linki: