Gotowe spółki jako usługa kancelarii prawnej - zasady i charakterystyka

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-13  |  Średni czas czytania: 01:18
Artykuł reklamowy
Gotowe spółki do prowadzenia działalności gospodarczej można legalnie nabyć od niektórych kancelarii prawnych. W ten sposób oszczędza się czas potrzebny na dopełnienie formalności, żeby założyć własną spółkę.
Gotowe spółki jako usługa kancelarii prawnej - zasady i charakterystyka

Na czym polega sprzedaż spółek? Gotowe spółki do kupienia od kancelarii

Gotowe spółki do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce można kupić legalnie od niektórych kancelarii prawnych. Usługa sprzedaży spółek polega na przekazaniu kupującemu praw do spółki na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Najlepsze kancelarie prawne sprzedające spółki oferują również obsługę sprzedanej spółki.

Gotowe spółki nie mają długów, żadnych umów ani historii operacji gospodarczych. Posiadają za to kapitał w wysokości 5000 złotych (minimalny wymagany prawnie), a także wszelkie numery potrzebne do funkcjonowania - NIP, REGON, numer wpisu do KRS.

Kupujący gotową spółkę otrzymuje również założone konto bankowe, adres firmy i zarząd. Członkowie zarządu to najczęściej osoby związane z kancelarią, która oferuje gotowe spółki.

Zakres usługi sprzedaży spółek - kto, kiedy i jak może kupić gotowe spółki?

Gotowe spółki może kupić każdy, kto dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi - zarówno organy państwowe, samorządy, jak i osoby prywatne. Jedyne formalności, jakich kupujący powinien dopełnić, by rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, to te związane z zakupem gotowej spółki. To duża oszczędność czasu i energii, dlatego że nabywca gotowej spółki nie musi sam przechodzić przez wszystkie etapy zakładania firmy. Sprzedawane spółki są gotowe do prowadzenia działalności gospodarczej.
Kupując gotowe spółki, nabywcy otrzymują prawa do tych spółek, mogą też skorzystać z usług dodatkowych kancelarii, takich jak obsługa prawna, księgowa i kadrowo-płacowa w ramach outsourcingu pracowniczego. Usługą dodatkową jest również prowadzenie sekretariatu korporacyjnego. Zapewnia ona płynne działanie firmy zgodne z najwyższymi standardami, przyczynia się do kreowania wizerunku spółki jako poważnego i solidnego partnera w interesach.

Podstawowa usługa sprzedaży gotowych spółek obejmuje:

  • sporządzenie przez kancelarię umowy sprzedaży udziałów
  • sporządzenie pełnomocnictw
  • podpisanie umowy kupna-sprzedaży udziałów w obecności notariusza
  • powołanie nowego zarządu spółki
  • przygotowanie dokumentów niezbędnych do wprowadzenia zmian w danych właściciela konta bankowego firmy oraz we wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym

Po nabyciu gotowej spółki kancelaria przygotowuje dla klienta i składa wymaganą prawnie deklarację podatkową podstku od czynności cywilnoprawnej PCC-3 do właściwego urzędu skarbowego.

Dodatkowo klienci kupujący gotowe spółki od kancelarii mogą skorzystać z usług takich jak. zmiana adresu spółki, nazwy, siedziby firmy, właściwego urzędu skarbowego oraz podwyższenie kapitału zakładowego.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: