Rozwijasz firmę? Pomyśl o faktoringu

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-21  |  Średni czas czytania: 01:00
Artykuł promowany
Faktoring to usługa wykorzystywana przez coraz większą liczbę polskich przedsiębiorstw. Każdego roku usługi faktoringowe notują kilkunastoprocentowy wzrost, a tylko w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku, faktorzy sfinansowali blisko 6,5 mln faktur wystawionych przez polskie firmy.
Rozwijasz firmę? Pomyśl o faktoringu

Jak przekonują przedsiębiorcy, faktoring to świetny sposób na rozwiązanie wielu problemów trapiących firmy z sektora MŚP.  Za sprawą faktoringu można uzyskać natychmiastowe finansowanie bieżącej sprzedaży towarów oraz usług bez względu na termin płatności wystawionej faktury. Usługi faktoringowe pozwalają nie martwić się o ewentualną niewypłacalność kontrahentów, ponieważ w wielu przypadkach firma faktoringowa przejmuje całkowite ryzyko potencjalnego braku zapłaty wierzycieli.

Rozwijaj firmę z faktoringiem

Dla wielu polskich firm zatory płatnicze związane z niewypłacalnością partnerów biznesowych stanowią spory problem, poważnie naruszając płynność finansową przedsiębiorstwa. Brak środków uniemożliwia pokrycie kosztów bieżącej działalności i sprowadza na firmę wiele problemów. Szczególnie narażeni na kłopoty związane z brakiem zapłaty za sprzedaż towarów lub usług są niewielkie firmy należące do sektora MŚP. To właśnie dla nich usługi faktoringowe mogą okazać się szansą na rozwój.  

erp-xt

Usługi faktoringowe realizowane przez Bibby Financial Services umożliwiają zapłatę należności w terminie nawet 24 godzin od przekazania kopii faktury wraz z całkowitym przejęciem ewentualnego ryzyka niewypłacalności ze strony kontrahenta – dłużnika. Jest to jedna z najczęściej realizowanych usług faktoringowych, zwana faktoringiem pełnym lub faktoringiem bez regresu. I choć nie należy do najtańszych rozwiązań faktoringowych, to z pewnością przyniesie firmie wiele korzyści, jak chociażby brak zależności od ewentualnych dłużników. Dzięki temu rozwiązaniu firmy nie muszą się martwić o ewentualną niewypłacalność firmy, ponieważ już po chwili mogą cieszyć się z dodatkowej gotówki w wysokości nawet 90% wartości faktury przekazanej firmie faktoringowej. Dzięki faktoringowi można nawiązywać lepsze relacje biznesowe z partnerami, ponieważ odroczony termin płatności, nie będzie stanowił żadnego problemu.

Zostaw swoje dane - bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę faktoringu:

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Przydatne linki: