Rozwijasz firmę? Pomyśl o faktoringu

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-21  |  Średni czas czytania: 01:00
Artykuł reklamowy
Faktoring to usługa wykorzystywana przez coraz większą liczbę polskich przedsiębiorstw. Każdego roku usługi faktoringowe notują kilkunastoprocentowy wzrost, a tylko w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku, faktorzy sfinansowali blisko 6,5 mln faktur wystawionych przez polskie firmy.
Rozwijasz firmę? Pomyśl o faktoringu

Jak przekonują przedsiębiorcy, faktoring to świetny sposób na rozwiązanie wielu problemów trapiących firmy z sektora MŚP.  Za sprawą faktoringu można uzyskać natychmiastowe finansowanie bieżącej sprzedaży towarów oraz usług bez względu na termin płatności wystawionej faktury. Usługi faktoringowe pozwalają nie martwić się o ewentualną niewypłacalność kontrahentów, ponieważ w wielu przypadkach firma faktoringowa przejmuje całkowite ryzyko potencjalnego braku zapłaty wierzycieli.

Rozwijaj firmę z faktoringiem

Dla wielu polskich firm zatory płatnicze związane z niewypłacalnością partnerów biznesowych stanowią spory problem, poważnie naruszając płynność finansową przedsiębiorstwa. Brak środków uniemożliwia pokrycie kosztów bieżącej działalności i sprowadza na firmę wiele problemów. Szczególnie narażeni na kłopoty związane z brakiem zapłaty za sprzedaż towarów lub usług są niewielkie firmy należące do sektora MŚP. To właśnie dla nich usługi faktoringowe mogą okazać się szansą na rozwój.  

Usługi faktoringowe realizowane przez Bibby Financial Services umożliwiają zapłatę należności w terminie nawet 24 godzin od przekazania kopii faktury wraz z całkowitym przejęciem ewentualnego ryzyka niewypłacalności ze strony kontrahenta – dłużnika. Jest to jedna z najczęściej realizowanych usług faktoringowych, zwana faktoringiem pełnym lub faktoringiem bez regresu. I choć nie należy do najtańszych rozwiązań faktoringowych, to z pewnością przyniesie firmie wiele korzyści, jak chociażby brak zależności od ewentualnych dłużników. Dzięki temu rozwiązaniu firmy nie muszą się martwić o ewentualną niewypłacalność firmy, ponieważ już po chwili mogą cieszyć się z dodatkowej gotówki w wysokości nawet 90% wartości faktury przekazanej firmie faktoringowej. Dzięki faktoringowi można nawiązywać lepsze relacje biznesowe z partnerami, ponieważ odroczony termin płatności, nie będzie stanowił żadnego problemu.

Zostaw swoje dane - bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę faktoringu:

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: