Jak założyć firmę projektującą ogrody?

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09  |  Średni czas czytania: 05:42
Lubisz prace w ogrodzie i zajmowanie się ogrodnictwem to Twoja pasja? Zastanawiasz się czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Ze swoich zainteresowań możesz zrobić źródło dochodów. Załóż własną firmę i zajmuj się czymś co naprawdę lubisz. Jak założyć firmę projektującą ogrody? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.
Jak założyć firmę projektującą ogrody?

Czym zajmuje się firma projektująca ogrody?

Firma projektująca ogrody zajmuje się przede wszystkim przygotowywaniem projektów zagospodarowania zieleni, ale może również gotowy projekt realizować. W firmie projektującej ogrody możesz świadczyć takie usługi jak:

 • oczyszczanie terenu,
 • wytyczanie kształtów trawników, rabat i ścieżek,
 • nasadzanie roślin,
 • całoroczna opieka nad ogrodem,
 • montaż systemów nawadniających,
 • montaż oświetlenia ogrodu,
 • mała architektura ogrodowa - np. budowanie drewnianych konstrukcji.

W swojej firmie projektującej ogrody możesz również sprzedawać drewniane wyroby, które mogą być przydatne w realizacji projektu ogrodu. Ponadto możesz również sprzedawać rośliny albo prowadzić ich szkółkę. Dzięki temu nie będziesz musiał robić zakupów w sklepach ogrodniczych, a rośliny potrzebne do realizacji projektów możesz mieć u siebie.

Wymagania wstępne do założenia firmy projektującej ogrody

Do założenia własnej firmy projektującej ogrody nie musisz posiadać kierunkowego wykształcenia, choć wiele uczelni oferuje kierunki związane z architekturą krajobrazu. Najważniejsze w tej branży jest jednak to, czy znasz się na roślinach i masz poczucie estetyki. Bez tego Twoje projektu nie zdobędą zainteresowania, a ich realizacja bez znajomości podstaw sadzenia i pielęgnowania roślin nie będzie wyglądała zbyt dobrze.

Warto wspomnieć, że założenie firmy projektującej ogrody wymaga sporego budżetu. Aby móc realizować zamówienia, będziesz potrzebował samochodu dostawczego do przewożenia sprzętu i roślin. Aby prowadzić prace ogrodowe potrzebujesz również przyrządów do prac ogrodowych, takie jak sekatory, łopaty, grabie, ale też niewykluczone, że będziesz potrzebował na przykład małej koparko-ładowarki.


Zobacz gotowe, przykładowe biznesplany

Biznesplan: Florysta
Cena: 69 zł

Biznesplan: Florysta

Zobacz więcej biznesplanów w kategorii: Marketing i reklama

Jak założyć firmę projektującą ogrody w 6 krokach?

Założenie firmy projektującej ogrody odbywa się na takich samych zasadach, jak zakładanie każdej innej działalności gospodarczej. Wystarczy 6 kroków i stajesz się przedsiębiorcą. Jak to zrobić? Sprawdź poniżej.

Krok 1. Wybierz formę prawną, w jakiej będziesz prowadzić swoją firmę

Pierwszym krokiem w zakładaniu własnej działalności gospodarczej jest wybór formy prawnej firmy, w jakiej będziesz ją prowadził. Firmę projektującą ogrody możesz założyć w dowolnej formie - poza spółką partnerską. Do wyboru pozostaje Ci więc:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza - najprostsza forma prowadzenia działalności gospodarczej, w której sam sobie jesteś właścicielem i pracownikiem. Nie oznacza to, że nie możesz zatrudniać pracowników. Odpowiedzialność za wszelkie działania Twojej firmy ponosisz osobiście, w tym odpowiedzialność za jej zobowiązania.
 • spółka cywilna - najprostsza forma prowadzenia działalności ze wspólnikiem. Spółka nie ma osobowości, przez co działania podejmują w jej imieniu wspólnicy, którzy solidarnie odpowiadają za zobowiązania całym swoim majątkiem.
 • spółka jawna - jest to osobowa spółka handlowa, którą może założyć co najmniej dwie osoby. Do jej powstania konieczne jest zawarcie umowy spółki i zarejestrowanie w KRS. Wspólnicy odpowiadają za zobowiązania spółki solidarnie ze spółką.
 • spółka komandytowa - tworzy ją co najmniej dwie osoby, z których co najmniej jedna odpowiada za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem solidarnie ze spółką (komplementariusz), a druga odpowiada tylko do wysokości sumy komandytowej (komandytariusz).
 • spółka komandytowo-akcyjna - spółkę tworzą komplementariusze i akcjonariusze. Do założenia spółki konieczne jest zawarcie umowy spółki, zarejestrowanie jej w KRS oraz kapitał zakładowy w wysokości minimum 50 000 zł.
 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - jest to spółka kapitałowa, która posiada osobowość prawną. Można ją utworzyć już jednoosobowo. Wymagany jest kapitał zakładowy w wysokości co najmniej 5 000 zł. Spółka sama odpowiada za swoje zobowiązania.
 • spółka akcyjna - również jest spółką kapitałową. Jest to forma prawna przeznaczona dla dużych przedsiębiorstw, które chcą wejść na giełdę. Wymagany kapitał zakładowy do jej założenia to 100 000 zł.

Jeżeli planujesz swoją działalność na niewielką skalę, możesz również skorzystać z tzw. działalności nierejestrowej. Oznacza to, że możesz nie rejestrować działalności gospodarczej, ale tylko wtedy, jeżeli nie prowadziłeś działalności w okresie 60 miesięcy oraz przychody z Twojej planowanej działalności nie przekroczą w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (w 2019 r. kwota ta wynosi 1 125 zł). Decydując się na taką formę działalności nie musisz:

Krok 2. Forma opodatkowania dla firmy projektującej ogrody

Drugim krokiem w procesie zakładania własnej firmy, jest wybór formy opodatkowania jej dochodów. W przypadku firmy projektującej ogrody możesz wybrać jedną z dwóch form opodatkowania, z których może skorzystać ten rodzaj działalności.

Opodatkowanie na zasadach ogólnych - jest podstawową formą opodatkowania obowiązującą każdego, kto nie wybierze innej formy. W tym przypadku podatek wynosi 17% lub 32% podstawy opodatkowania. Obliczony podatek podlega pomniejszeniu o kwotę wolną od podatku. Rozliczając podatki na zasadach ogólnych możesz:

 • kwotę podatku obniżyć o dostępne dla Ciebie ulgi i odliczenia
 • odliczyć od podstawy opodatkowania zapłacone składki na ubezpieczenie, a od kwoty podatku zapłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne
 • skorzystać z dostępnych ulg podatkowych

Podatek liniowy - ta forma opodatkowania polega na stosowaniu stałej stawki w wysokości 19% (stan na 2020 r.). Możesz skorzystać z tej formy, jeżeli prowadząc działalność nie będziesz wykonywał czynności na rzecz byłego pracodawcy, u którego wykonywałeś je będąc zatrudnionym na etacie. Wybierając podatek liniowy jako formę opodatkowania, stracisz możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem oraz skorzystania z większości ulg podatkowych.

W przypadku, gdy zdecydujesz się na prowadzenie działalności w formie jednej ze spółek kapitałowych lub spółki komandytowo-akcyjnej, dochody spółki w pierwszej kolejności zostaną opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT). Tak opodatkowane dochody są następnie dzielone między wspólników, którzy następnie muszą zapłacić od nich podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT).

Krok 3. Wybierz kody PKD opisujące usługi Twojej firmy

Zanim zarejestrujesz swoją firmę w odpowiednim rejestrze, przygotuj kody PKD, które służą określeniu profilu działalności Twojej firmy. Kody służą głównie celom statystycznym, ale obowiązkowo należy je wpisać we wniosku o wpis do rejestru - zarówno CEDIG, jak i KRS.

Do firmy projektującej ogrody użyj następujących kodów PKD:

 • PKD 74.10.Z - Działalność w zakresie specjalistycznego projektowania
 • PKD 81.30.Z - Działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni
 • PKD 16.23.Z - Produkcja pozostałych wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa - jeśli w ramach swojej działalności wytwarzasz drewniane elementy, które później montujesz w ogrodach
 • PKD 47.76.Z - Sprzedaż detaliczna kwiatów, roślin, nasion, nawozów, żywych zwierząt domowych, karmy dla zwierząt domowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach - jeśli sprzedajesz kwiaty i rośliny
 • PKD 46.22.Z - Sprzedaż hurtowa kwiatów i roślin

Wybierając kody PKD zacznij o jednego głównego, który jak najszerzej będzie opisywał Twoją działalność. Następnie dobieraj kody poboczne, które uszczegółowią zakres oferowanych przez Ciebie usług.

Krok 4. Księgowość dla Twojej firmy projektującej ogrody

Kolejnym krokiem w zakładaniu firmy projektującej ogrody jest podjęcie decyzji w kwestii księgowości Twojej firmy. Podstawową formą prowadzenia księgowości firmowej jest podatkowa księga przychodów i rozchodów. W przypadku spółek kapitałowych oraz firm, których roczny obrót przekracza 2 miliony euro, obowiązkowe jest prowadzenie ksiąg rachunkowych, które najdokładniej odzwierciedlają stan finansów w firmie.

Przed zarejestrowaniem firmy zastanów się również czy chcesz prowadzić księgowość samodzielnie, czy powierzyć to zadanie profesjonalnemu podmiotowi. Samodzielne prowadzenie księgowości często staje się uciążliwe dla przedsiębiorców z uwagi na konieczność poświęcenia na uzupełnianie dokumentów dodatkowego czasu oraz ryzyko pomyłki, które istnieje szczególnie wtedy, gdy nie ma się odpowiedniej wiedzy księgowej.

Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług biura rachunkowego. Koszty takiej obsługi zależą przede wszystkim od ilości dokumentów, a współpraca odbywa się przez przekazywanie dokumentów określonego dnia miesiąca, które biuro rozlicza i przechowuje. W usługach biura rachunkowego mieści się również reprezentacja przedsiębiorcy przez urzędami, sporządzanie deklaracji, obliczanie zaliczek na podatek.

Alternatywą dla tradycyjnego biura rachunkowego jest biuro rachunkowe online, na które decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Współpracując z takim biurem otrzymujesz program księgowy, w którym możesz wystawiać faktury i dokonywać wszelkich rozliczeń finansowych. Następnie wystawione przez Ciebie dokumenty są sprawdzane przez ekspertów z biura rachunkowego pod względem ich poprawności.

Decyzję w kwestii księgowości dla Twojej firmy projektującej ogrody warto podjąć jeszcze przed rejestracją firmy, ponieważ we wniosku o wpis musisz wskazać miejsce przechowywania dokumentów księgowych Twojej firmy.

Program do faktur - porównanie internetowych programów księgowych

W ramach programów do wystawiania faktur masz dwie możliwości: albo wybierzesz program, który zainstalujesz lokalnie na Twoim komputerze, albo program który działa online (w chmurze). Ze względu na to, że to drugie rozwiązanie bardzo szybko rośnie na popularności poniżej znajdziesz funkcje, jakie oferuje kilka najpopularniejszych na rynku systemów do wystawiania faktur online. Poniższe porównanie ofert powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji jaki program do fakturowania wybrać.

Jaki dobry i prosty program do fakturowania online wybrać? Praktycznie każdy program do wystawiania faktur vat online ma w ofercie darmowy okres testowy. W zależności od programu może to być 14, 30 dni lub nawet kilka miesięcy. Tak więc warto założyć konto w kilku aplikacjach i porównać ich funkcjonalności. Dzięki temu możesz wybrać program, który najbardziej będzie pasował do Twoich potrzeb.

Program
Cena
Dane kontrahenta
Limit wystawiania faktur
Możliwość edycji faktur
Możliwość wystawiania różnych dokumentów sprzedażowych
Przejrzysty interfejs
Aplikacja mobilna
Integracja z innymi programami
Wsparcie w obsłudze
Waluta i języki
Indywidualizm
Wysyłanie faktur
www
FakturaXL 0 zł - 10 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT (Biała Księga) oraz weryfikacja numeru konta na Białej Liście Podatników MF. Fakturowanie do 10 faktur w miesiącu bezpłatnie lub bez limitu w abonamencie Możliwość poprawiania wszystkich danych na fakturze Przejrzysty i bardzo intuicyjny Tak Brak - system działa online, automatycznie rozpoznaje urządzenia mobilne i dostosowuje interfejs Posiada open API, integracja z systemami płatności PayU, Przelewy24, PayPal Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia 24/7 przez e-mail i chat oraz infolinia: pn-pt od 10 do 17 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie i dwuwalutowych. Faktury w 7 wersjach językowych i dwujęzyczne. Interfejs programu również w języku angielskim. Możliwość wybrania szablonu faktury, dostosowania kolorystyki, umieszczenia własnego logo i dodatkowego elementu graficznego na dole szablonu (np. pieczęć) Bezzałącznikowy i załącznikowy system wysyłania faktur do kontrahenta na e-mail lub smsem! bezpośrednio z programu. Również automatycznie dla faktur cyklicznych. fakturaxl.pl
Uwaga - specjalna oferta dla czytelników 6krokow.pl!
Podczas zakładania konta w platformie FakturaXL podaj kod "6krokow", otrzymasz wówczas jednorazowy rabat w wysokości 30%.
Fakturownia Abonament od 0 zł do 3 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane są z listy kontrahentów oraz bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS Faktury nielimitowane Możliwość poprawiania danych Tak System dosyć prosty w obsłudze Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z systemami płatności automatycznych tj. PayU, PayPal, dotPay, przelewy24, bankowością online i sklepami internetowymi; posiada open API Możliwość bezpłatnego kontaktu z zespołem wsparcia: telefonicznie, e-mail, czat Możliwość wystawiania faktur w w około 30 językach Możliwość wybrania szablonu faktury (7 dostępnych) lub stworzenia własnego szablonu oraz umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna fakturownia.pl
Streamsoft Firmino Abonament 0 zł Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS, weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT Faktury nielimitowane Możliwość poprawiania wszystkich danych Tak Przejrzysty i intuicyjny w obsłudze W przygotowaniu Integracja z innymi programami, API umożliwiające dowolne integracje Bezpłatne wsparcie mailowe i telefoniczne Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie wg. Kursu NBP, wielojęzyczne wydruki dokumentów Logo na fakturze oraz możliwość wyboru szablonu i kolorystyki faktury Wysyłanie faktur mailowo bezpośrednio z systemu firmino.pl
COMARCH ERP XT od 15 zł/mc za moduł Faktury do 95 zł/mc z obsługą Księgowości i Magazynu Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT (Biała Księga) Brak limitu w abonamencie, 10 faktur (lub dokumentów księgowych) w wersji testowej Bez ograniczenia, dostępny graficzny edytor wydruków Możliwość wystawiania różnych faktur i dokumentów sprzedażowych Przejrzysty i bardzo intuicyjny Tak - iOS oraz Android Integracja z systemami bankowymi: poprzez wymianę plików i mechanizmy Webservice. Integracja z aplikacją mobilną do obsługi klientów detalicznych (POS) oraz narzędziem analitycznym BI POINT i mechanizmem do rozpoznawania faktur kosztowych (OCR) Bezpłatna Asysta telefoniczna i mailowa w dni powszednie od 8:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 14:00 Możliwość wystawiania faktur w innych walutach. Interfejs programu w języku: angielskim, francuskim i niemieckim Pełna modyfikacja szablonów wydruków (wraz z możliwością wstawiania logo na wydruki) oraz możliwość edycji skrótów na pulpicie aplikacji Możliwość automatycznej wysyłki faktur drogą mailową erpxt.pl
iFirma 0 zł do 3 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS-u przez nr NIP Fakturowanie do 3 faktur w miesiącu bezpłatnie lub bez limitu z abonamentem, 30-dniowy okres testowy Możliwość poprawiania danych Tak Rozbudowany interfejs, dużo zbędnych elementów Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z bankowością online Możliwość kontaktu z zespołem księgowym telefonicznie, e-mail, czat Możliwość wystawiania faktur w obcej walucie Możliwość umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna lub zlecenie wysyłki tradycyjnej iFirma.pl
Faktura.pl 0 zł, wersja premium do 13 zł/mc Dane kontrahenta pobierane z listy kontrahentów oraz z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS. 3 dokumenty przychodowe w pakiecie bezpłatnym na zawsze, w wersji premium bez ograniczeń Edycja danych bez ograniczeń Tak Tak - wystawienie trwa nawet 30 sekund Brak - system działa online, automatycznie rozpoznaje urządzenia mobilne i dostosowuje interfejs Płatność on-line we wspołpracy z Blue Media, brak open API. Integracja z faktoringiem i windykacją Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia poprzez e-mail oraz infolinię: pn-pt: 9.00-17.00 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie. Faktury w 1 wersji językowej. Interfejs programu wyłącznie PL. Możliwość utworzenia nowego schematu numeracji, opcje dokumentu zapisywane jako szablony, dzięki czemu wystawianie trwa kilka chwil. Można wstawić własne logo oraz stopkę. Wysyłka dokumentów w formie emaila (załącznik). Klient widzi w systemie czy udało się dostarczyć e-mail do kontrahenta oraz ma możliwość wysyłki do kontrahentów SMSów. faktura.pl
mOrganizer Finansów Abonament od 0 zł Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez NIP. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT oraz weryfikacja numeru konta na Białej Liście Podatników MF Faktury nielimitowane Edycja danych bez ograniczeń Tak Intuicyjny, daje możliwość szybkiej obsługi Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z bankowością online, windykacja należności, bramka płatnicza Bezpłatna pomoc techniczna oraz kontakt z zespołem księgowym przez e-mail, chat oraz infolinię: pn-pt od 9-17 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie, wydruk w języku polskim lub polsko-angielskim Logo na fakturze oraz możliwość wyboru szablonu i kolorystyki faktury Wysyłanie faktur mailowo bezpośrednio z systemu. Również automatycznie dla faktur cyklicznych morganizerfinansow.pl
ING Księgowość Abonament za 0 zł z gwarancją ceny przez 2 lata Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS oraz VIES przez nr NIP Faktury nielimitowane Możliwość edycji wszystkich danych na fakturze - bez dodatkowych opłat Tak, możliwość wystawiania faktur cyklicznych Intuicyjny, przejrzysty interfejs, tworzony razem z klientami Dostępna w systemie iOS i Android Finansowanie Faktur, Windykacja należności, Bramka płatnicza - iMoje, Open Api, Bankowość internetowa: Moje ING, ING Business, MultichashPL Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia infolinia, chat, e-mail: pon - pt od 8 do 18, chatbot dostępny 24/7 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie, faktury w 4 wersjach językowych i dwujęzyczne, interfejs programu również w języku angielskim Możliwość umieszczenia własnego logo, personalizacji faktury, możliwość oznaczania GTU na produktach Wysyłka dokumentów w formie e-maila. Klient widzi w systemie czy udało się dostarczyć fakturę oraz czy została odczytana przez kontrahenta ingksiegowosc.pl

Krok 5. Zarejestruj działalność gospodarczą w odpowiednim rejestrze

Czas na formalne zarejestrowanie działalności gospodarczej. W Polsce rejestracji dokonuje się w jednym z dwóch rejestrów - Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), w zależności od tego jaką formę prawną działalności wybrałeś.

Rejestracji w CEIDG podlegają jednoosobowe działalności gospodarcze oraz wspólnicy spółek cywilnych. Wniosek o wpis składa się na urzędowym formularzu CEIDG-1:

 • bezpośrednio do CEIDG za pomocą strony internetowej CEIDG
 • osobiście w wybranym urzędzie gminy
 • wysyłając wniosek listem poleconym

Wpis do CEIDG nie podlega opłatom. Już z chwilą wpisu możesz podjąć działalność gospodarczą.

Natomiast rejestracji w KRS - w rejestrze przedsiębiorców podlegają wszystkie spółki handlowe. Wniosek o wpis podlega już opłacie i składa się go na urzędowym formularzu osobiście w odpowiednim sądzie rejestrowym lub przez platformę internetową.

Krok 6. Załóż konto firmowe dla swojej firmy projektującej ogrody

Ostatnim krokiem w procesie zakładania firmy projektującej ogrody jest założenie firmowego konta bankowego. Prawo nie nakazuje, że firma musi mieć oddzielne konto w banku. Możesz zatem korzystać ze swojego indywidualnego rachunku, jednak rozdzielenie finansów Twoich i Twojej firmy pozwoli Ci na ich kontrolę. Ponadto musisz posiadać firmowy rachunek, jeżeli:

 • drugą stroną transakcji jest inny przedsiębiorca lub instytucja finansowa
 • wartość transakcji przekracza 15 000 zł bez względu na liczbę wynikających z niej płatności

Wybierając bank, w którym chcesz założyć konto dla swojej firmy, weź pod uwagę między innymi koszty obsługi takiego rachunku, możliwość wypłat i wysokość prowizji. Gdy zadecydujesz się z której oferty chcesz skorzystać, przygotuj zaświadczenie o wpisie do CEIDG, dowód osobisty oraz pieczątkę firmową i udaj się do banku w celu założenia konta dla swojej firmy projektującej ogrody. Gdy chcesz założyć konto dla spółki handlowej, przygotuj wcześniej odpis z KRS oraz zaświadczenie o nadaniu numeru REGON - bowiem te dokumenty są najczęściej wymagane do założenia rachunku bankowego dla firmy.

O zmianie rachunku bankowego musisz poinformować rejestr. W tym celu złóż wniosek aktualizacyjny z nowym numerem rachunku bankowego w terminie 7 dni od jego zmiany.

Ranking najtańszych i darmowych firmowych kont bankowych

W poniższym rankingu firmowych kont bankowych pod uwagę zostały wzięte przede wszystkim koszty prowadzenia konta bankowego. Jako kolejne kryterium przyjęto różne promocje i bonusy, z których można skorzystać otwierając firmowe konto bankowe. Pamiętaj jednak, że musisz wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i specyfikę branży w jakiej prowadzisz działalność.

Ranking darmowych/najtańszych kont firmowych czerwiec 2024:

 1. Nest Bank BIZNest Konto
 2. Santander Bank Polska Konto Firmowe Online
 3. Bank Pekao Konto Przekorzystne Biznes
 4. Alior Bank iKonto Biznes
 5. Millennium Bank Konto Firmowe Mój Biznes
 6. Bank PKO BP konto firmowe
 7. City Bank konto Firmowe CitiKonto

Ranking opracowany w oparciu o elementy: jakość, promocja, cena w promocji, cena po okresie promocyjnym.

1. Nest Bank BIZNest Konto

0 zł
Prowadzenia konta
0 zł
Utrzymania karty
0 zł / 6 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja: pakiet korzyści do 4400 zł i 25% zwrotu za zakupy na stacjach paliw

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, oragnizacja pozarządowa, spółka akcyjna

 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: 0 zł
 • karta płatnicza: brak opłat za wydanie i używanie karty płatniczej
 • wypłata gotówki w bankomatach: Euronet 0 zł, pozostałe bankomaty 6 zł, wypłata za granicą 5 zł + 3% prowizji za przewalutowanie
 • przelew krajowy: 0 zł
 • przelew natychmiastowy: 5 zł
 • przelewy do ZUS i US: 0 zł
 • przelew europejski SEPA: 0 zł
 • przelew zagraniczny SWIFT: 20 zł
 • polecenie zapłaty: 5 zł
 • konto walutowe: dodatkowe bezpłatne rachunki walutowe EUR, USD, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RON, SEK
 • aplikacja mobilna

2. Santander Bank Polska Konto Firmowe Online

0 zł
Prowadzenia konta
0 zł
Utrzymania karty
0 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja: Do 2700 zł za aktywność + bezterminowy brak opłat za konto

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, stowarzyszenie

 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: 0 zł (bezterminowo) jeśli otworzysz konto w ramach aktualnej promocji
 • karta płatnicza: wydanie karty 0 zł, miesięczna opłata za kartę 0 zł (bezterminowo) jeśli otworzysz konto w ramach aktualnej promocji
 • wypłata gotówki w bankomatach: w Polsce 0 zł prowizji (wszystkie bankomaty w Polsce darmowe przez 2 lata), następnie 0 zł (bankomaty Santander Bank Polska), pozostałe bankomaty 3,5%, min. 5 zł. Wypłata gotówki w bankomatach za granicą 4%, min. 10 zł +2,8% opłaty za przewalutowanie
 • przelew krajowy: 0 zł
 • przelew natychmiastowy: 0 zł (10 pierwszych przelewów w miesiącu, każdy kolejny 10 zł)
 • przelew europejski SEPA: 0 zł (10 przelewów/mc potem 1,30 zł)
 • przelew zagraniczny SWIFT: 0,25%, min. 25 zł maks. 200 zł
 • przelewy do ZUS i US: 0 zł
 • zlecenie stałe i polecenie zapłaty: 0 zł
 • opracej kasowe w placówce banku: wpłata lub wypłata gotówki w oddziale banku 0,65%, min. 20 zł
 • konta walutowe: można założyć dodatkowe konto walutowe w 17 walutach - w ramach promocji 1 konto walutowe jest bezpłatnie (USD, EUR, GBP) w przypadku innych walut konto płatne 25 zł (CHF, CZK, DKK, NOK, SEK, AUD, CAD, HUF, JPY, CNY, RON, RUB, MXN, TRY) do niektórych walut konieczna jest pozytywna decyzja Banku
 • usługi dodatkowe: dostęp do portalu Santander Trade, mobilny terminal płatniczy, dostepne są również dodatkowe usługi płatne (eKsięgowość, eUmowy, eWadia, eFaktoring, eWindykacja, eLeasing, eZdrowie)

3. Bank Pekao Konto Przekorzystne Biznes

0 zł / 9 zł
Prowadzenia konta
0 zł / 8 zł
Utrzymania karty
0 zł / 2% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł/1,50 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja: do 2 000 zł premii w tym 200 zł na start, 0 zł za wystawianie faktur online bez limitu na platformie księgowej, 0 zł przez 2 lata za dzierżawę terminala POS

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, oragnizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie), spółka akcyjna

 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: przez pierwszy rok 0 zł, potem 9 zł/mc, jednak opłata może wynieść 0 zł jeżeli w miesiącu zostanie spełniony jeden z warunków: na konto wpłynie minimum 2000 zł, zostanie wykonany przelew do ZUS lub US, będzie co najmniej 1 transakcja zrealizowana za pomocą terminala płatniczego (wydanego przez Bank Pekao S.A.), zrealizowana zostanie płatność na rzecz Pekao Leasing lub zostanie wykonana co najmniej 1 transakcja wymiany walut w Banku Pekao S.A.
 • karta płatnicza: brak opłat za kartę przez 2 lata, potem 8 zł, chyba, że w danym miesiącu będzie wykonana transakcja kartą na kwotę minimum 500 zł
 • wypłata gotówki w bankomatach: Banku Pekao 0 zł, w innych bankomatach bezpłatne 2 wypłaty, kolejne wypłaty 2%, min. 5 zł, wypłata gotówki w bankomatach za granicą: 2% min. 5 zł
 • przelew krajowy: 0 zł na inne konta Banku Pekao oraz 15 darmowych przelewów miesięcznie do innych banków, potem 1,50 zł/szt.
 • przelew natychmiastowy: 10 zł
 • przelewy do ZUS i US: 0 zł
 • przelew zagraniczny SWIFT: 0,25% min 30,00 zł max 120,00 zł (tryb zwykły), 0,25% min 80,00 zł max 170,00 zł (tryb pilny), 0,25% min 110,00 zł max 200,00 zł (tryb ekspres)
 • konto walutowe: możliwość uruchomienia bezpłatnego konta pomocniczego w 20 walutach
 • atrakcyjny program rabatowy Galeria Rabatów dla firm
 • aplikacja mobilna PeoPay

4. Alior Bank iKonto Biznes

0 zł
Prowadzenia konta
0 zł / 8 zł
Utrzymania karty
0 zł / 3% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja: nawet 2850 zł premii w ciągu roku 350 zł na start - podczas zakładania konta użyj kodu PROMO350, do 1000 zł zwrotu za paliwo z kartą z Plusem (do 200 zł/ mies.), do 1500 zł premii - bankuj regularnie i zyskuj

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza

 • konto przeznaczone jest dla firmy jednoosobowej
 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: 0 zł
 • wydanie karty: 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę: 8 zł, jednak przy co najmniej 4 transakcjach miesięcznie brak opłat
 • wypłata gotówki w bankomatach: Alior Banku 0 zł, w bankomatach Euronet, Planet Cash oraz innych banków 0 zł przy pierwszych 5 wypłatach w miesiącu, potem każda kolejna wypłata 2 zł, wypłata gotówki w bankomatach za granicą 3%, min. 8 zł
 • przelew krajowy: 0 zł
 • przelew do ZUS i US: 0 zł
 • przelew natychmiastowy Express Elixir: pierwszy przelew w miesiącu 0 zł, kolejne 10 zł, w systemie Blue Cash 10 zł
 • przelew europejski SEPA: 0 zł za pierwsze 5 przelewów, potem 5 zł/przelew
 • przelew zagraniczny SWIFT: 20 zł
 • zlecenie stałe: 1 zł za realizację przelewu
 • polecenie zapłaty: 0 zł, 1 zł odwołanie polecenia
 • konto walutowe: możliwość założenia rachunku w 19 walutach
 • autodealing: całodobowy system wymiany walut

5. Millennium Bank Konto Firmowe Mój Biznes

0 zł
Prowadzenia konta
0 zł / 7 zł
Utrzymania karty
0 zł / 1 zł / 3% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł / 1 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja "Konto firmowe z premią dla Twojej działalności”: premia do 1500 zł za aktywność. Prowadzenie Konta za 0 zł przez aż 2 lata

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna

 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: 0 zł przez 2 lata; potem 20 zł chyba, że w poprzedni miesiącu wpływy wyniosą min. 1000 zł lub z rachunku zrealizowany został przelew do ZUS, US - wówczas 0 zł
 • wydanie karty: 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę: 7 zł, jednak opłata wyniesie 0 zł jeżeli w miesiącu zostaną zrealizowane transakcje min. 500 zł
 • wypłata gotówki w bankomatach: Banku Millennium 0 zł, 1 zł w sieci Planet Cash i Santander, pozostałe bankomaty 3% min. 5 zł, wypłata gotówki w bankomatach za granicą 2,5% min. 9 PLN
 • przelew krajowy: 0 zł za 20 pierwszych przelewów, każdy następny - 1 zł, przelew do ZUS i US 0 zł
 • przelew natychmiastowy: 10 zł
 • przelew europejski SEPA: 0 zł za 20 pierwszych przelewów, 1 zł za każdy następny
 • przelew zagraniczny SWIFT: 0,25% min. 17 zł max. 170 zł
 • zlecenie stałe: 4 zł za realizację przelewu
 • polecenie zapłaty: 3 zł - zlecenie, modyfikacja, odwołanie; 1 zł - realizacja polecenia
 • konto walutowe: możliwość założenia bezpłatnego rachunku walutowego w 4 walutach: EUR, USD, GBP i CHF

6. Bank PKO BP konto firmowe

0 zł / 12 zł
Prowadzenia konta
0 zł / 10 zł
Utrzymania karty
0 zł / 3,5%, min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł / 1 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja: "Tankuj, ładuj i zyskaj z kartą VISA" - zyskaj do 1200 zł zwrotu za wydatki na stacjach paliw (do 200 zł/mc)

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka z o.o., spółka partnerska, oragnizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie), spółka akcyjna

 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: 0 zł jeśli odnotowano wpływy w danym m-cu w wysokości 2000 zł, w przeciwnym wypadku 12 zł/mc
 • karta płatnicza: 0 zł jeśli został wykonanych min 5 transakcji w m-cu, jeśli nie to opłata za kartę wynosi 10 zł/mc
 • wypłata gotówki w bankomatach: 0 zł w bankomatach PKO BP, pozostałe 3,5% min 5 zł
 • przelew krajowy: przelewy elixir 0 zł za 10 pierwszych przelewów przez bankowość internetową i 10 przez aplikację za darmo potem 1 zł/przelew
 • przelew express elixir: 10 zł/przelew
 • przelew zagraniczny SEPA: przelew SEPA (europejski) 0 zł - przelewy wliczają się do limitu 10 darmowych przelewów potem 1 zł
 • przelew do ZUS i US: 0 zł
 • polecenie zapłaty: 1 zł (0 zł dla przelewów na rachunki w PKO BP, dodanie nowego 0 zł, modyfikacja 7,50 zł)
 • opracej kasowe w placówce banku: 0,6% min 20 zł
 • wpłata we wpłatomacie: 0 zł do 50 000 zł powyżej 0,5% wpłacanej kwoty
 • SMS-y autoryzacyjne 0 zł
 • dodatkowe usługi: e-księgowość, kantor internetowy, terminal płatniczy, faktoring

7. City Bank konto firmowe CitiKonto

0 zł / 20 zł
Prowadzenia konta
9 zł
Utrzymania karty
0 zł / 2%, min. 9 zł
Wypłaty z bankomatów
0 zł / 1,50 zł
Opłata za przelewy
Otwórz konto ›

Promocja: Zyskaj do 1500 zł premii i 0 zł za prowadzenie konta

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki, fundacja, stowarzyszenie rejestrowe, spółdzielnia

 • opłata za założenie konta: 0 zł
 • opłata za prowadzenie konta: 20 zł, opłaty unikniesz, jeśli co miesiąc na rachunek wpłynie min. 2000 zł lub gdy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i dodatkowo posiadasz konto osobiste w Citi Handlowym zwolnione z opłaty za prowadzenie
 • karta płatnicza: Mastercard Business
 • opłata za wydanie karty: 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę: 9 zł
 • wypłata gotówki w bankomatach: w Polsce 0 zł za wypłaty w bankomatach Citi, 2%, min. 9 zł z pozostałych bankomatów, za granicą 0 zł za wypłaty w bankomatach Citi, 2%, min. 9 zł z pozostałych bankomatów
 • wpłata gotówki we wpłatomacie: 0 zł w wpłatomatach City Handlowy 0,6%, min. 9 zł z innych wpłatomatów
 • przelewy internetowe: pierwsze 60 przelewów za 0 zł, każdy następny 1,50 zł (w danym miesiącu)
 • przelew do ZUS i US: 0 zł
 • przelew natychmiastowy: 10 zł
 • przelew europejski SEPA: pierwsze 60 przelewów za 0 zł, każdy następny 1,50 zł (w danym miesiącu)
 • przelew zagraniczny SWIFT: 0,35% min. 20 zł, maks. 100 zł
 • zlecenie stałe: 0 zł
 • polecenie zapłaty: 0 zł
 • konto walutowe: możliwość uruchomienia rachunku walutowego (dostępne konta prowadzone w 11 walutach: EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, DKK, NOK, SEK, CZK i HUF)
 • dostępność kredytów firmowych do kwoty nawet 3 000 000 złotych

Powyższe wyliczenia oraz parametry mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku, tym samym nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r., Nr 16, poz. 93, z późniejszymi zmianami).

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: