Jak założyć firmę sprzątającą?

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-16  |  Średni czas czytania: 04:32
erp-xt
Firma sprzątająca to jeden z najprostszych pomysłów na biznes. Nie wymaga on zbyt wysokich nakładów na rozpoczęcie działalności ani posiadania określonych kwalifikacji. Na korzystanie z jej usług decyduje się coraz więcej podmiotów i już nie tylko korporacje czy banki, ale też urzędy, szkoły czy szpitale. Jak założyć firmę sprzątającą? Dowiesz się tego czytając dalej ten artykuł.
Jak założyć firmę sprzątającą?

Na czym polega działalność firmy sprzątającej?

Działalność firmy sprzątającej polega głównie na świadczeniu usług związanych z:

 • porządkowaniem,
 • utrzymywaniem czystości,
 • pielęgnacją terenu.

Usługi te mogą dotyczyć nie tylko utrzymania czystości biur, sal lekcyjnych czy szpitalnych. Firmy sprzątające najczęściej zajmują się kompleksowym dbaniem o ich czystość, włączając w to mycie okien, wywozem gruzu, porządkowania terenu po remontach czy dbałości o tereny zielone.

Do rozpoczęcia działalności jako firma sprzątająca nie potrzebujesz szczególnego przygotowania. Przede wszystkim musisz nabyć odpowiednie, skuteczne i bezpieczne środki czystości oraz właściwy sprzęt. Do podstawowych narzędzi Twojej przyszłej pracy zalicza się mniejsze odkurzacze, a także specjalistyczne maszyny piorące i czyszczące. Jakiego dokładnie sprzętu będziesz potrzebował, zależeć będzie od tego, gdzie chcesz świadczyć swoje usługi.

Aby założyć firmę sprzątającą nie potrzebujesz koncesji, zezwolenia, licencji ani wpisu do działalności regulowanej. Nie musisz posiadać również szczególnych kwalifikacji.


Zobacz gotowe, przykładowe biznesplany

Zobacz więcej biznesplanów w kategorii: Pozostałe usługi

Jak założyć firmę w 6 krokach?

Podjąłeś już decyzję, że chcesz założyć własną firmę sprzątającą? W tej części artykułu dowiesz się jak to zrobić w 6 krokach.

Krok 1. Wybierz formę prawną dla swojej działalności

Pierwszą decyzją jaką musisz podjąć przy zakładaniu własnej firmy sprzątającej jest wybór formy prawnej, w jakiej chcesz prowadzić swoją działalność. Swoją firmę sprzątającą możesz zarejestrować jako:

Jednoosobowa działalność gospodarcza - z chwilą rejestracji firmy stajesz się przedsiębiorcą. Możesz podejmować czynności w imieniu swojej firmy i za zaciągnięte w ten sposób zobowiązania odpowiadasz całym swoim majątkiem.

Spółka cywilna - najprostsza forma prowadzenia działalności ze wspólnikiem. Do założenia firmy tego typu należy zawrzeć umowę spółki cywilnej. Spółka nie ma osobowości prawnej, przez co w jej imieniu działają wspólnicy. Odpowiadają oni za zobowiązania spółki zaciągnięte w związku z jej działalnością całym swoim majątkiem.

Osobowa spółka handlowa - spółki te charakteryzują się tym, że nie mają osobowości prawnej, ale posiadają zdolność prawną. Mogą więc zaciągać zobowiązania we własnym imieniu, za które odpowiadają solidarnie ze wspólnikami. Firmę sprzątającą możesz założyć w formie jednej z następujących spółek osobowych:

Kapitałowa spółka handlowa - spółki te mają osobowość prawną. Działając przez swoje organy zaciągają zobowiązania, za które same odpowiadają ze swojego majątku. Spółkę kapitałową można założyć jednoosobowo. Konieczny jest kapitał zakładowy. Firmę sprzątającą możesz założyć w formie spółki:

Firmę sprzątającą możesz również prowadzić jako działalność nierejestrową. Z tej formy mogą skorzystać osoby, które planują działalność na niewielką skalę i przez ostatnie 60 miesięcy nie prowadziły działalności gospodarczej. Aby móc prowadzić działalność nie rejestrową, wysokość przychodów w żadnym miesiącu nie może przekroczyć 50% minimalnego wynagrodzenia (w 2019 r. kwota ta wynosi 1 125 zł).

Prowadząc działalność nierejestrową nie musisz:

 • zgłaszać działalności do CIEDG
 • płacić składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne
 • rejestrować się w urzędzie skarbowym
 • płacić zaliczek na podatek
 • prowadzić księgowości - tylko uproszczoną ewidencję sprzedaży
firmino
Krok 2. Wybierz formę opodatkowania dochodów

Gdy wybierzesz już formę prawną dla swojej firmy sprzątającej, czas na wybór formy jej opodatkowania. Firmę sprzątającą możesz w zasadzie opodatkować według dowolnej formy. Ograniczenia w tym zakresie będą wynikały jedynie z formy prawnej Twojej firmy. Formy opodatkowania, które masz do wyboru to:

Opodatkowanie na zasadach ogólnych - w tej formie podatek opłacany jest według dwóch stawek - 17% (dla dochodów poniżej 85 528 zł) lub 32% (dla nadwyżki od dochodów powyżej 85 528 zł). Jest to podstawowa forma opodatkowania, która obejmuje każdego, kto nie zgłosi wyboru innej formy. Pozostając przy niej, możesz skorzystać z licznych ulg i preferencji podatkowych.

Podatek liniowy - jest to forma charakteryzująca się stałą stawką podatkową w wysokości 19% (stan na 2020 r.) bez względu na wysokość osiąganych dochodów. Wybierając tę formę, jednocześnie rezygnujesz z możliwości skorzystania z większości ulg podatkowych.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - jest to uproszczona forma podatku dochodowego. Podatek opłaca się od uzyskanych przychodów według stawki uzależnionej od rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej. W przypadku firmy sprzątającej stawka podatku wynosi 8,5%.

Karta podatkowa - jest to forma przeznaczona dla drobnych przedsiębiorców. Wysokość podatku na każdy rok ustala naczelnik urzędu skarbowego na podstawie rozmiaru prowadzonej działalności oraz liczby mieszkańców miejscowości, w której prowadzona jest działalność gospodarcza.

Podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) - dotyczy spółek kapitałowych oraz spółki komandytowo-akcyjnej. Podatkiem tym opodatkowane są w pierwszej kolejności dochody wypracowane przez spółkę - jako podmiot prawa. Następnie dzielone między wspólników zyski zostają opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Krok 3. Opisz działalność kodami PKD

Zakładając działalność gospodarczą musisz określić jej profil. Służą temu kody PKD, które wykorzystywane są głównie w celach statystycznych, ale podlegają obowiązkowemu wpisaniu do wniosku o wpis działalności do rejestru.

Dla firmy sprzątającej użyj numeru PKD 81.21.Z, który dotyczy niespecjalistycznego sprzątania budynków i obiektów przemysłowych. Podklasa ta obejmuje działalności związane z ogólnym, niespecjalistycznym sprzątaniem budynków wszelkich typów, takich jak:

 • biura,
 • domy i mieszkania,
 • fabryki,
 • sklepy,
 • instytucje,
 • obiekty przemysłowe,
 • budynki wielomieszkaniowe.

Krok 4. Księgowość w Twojej firmie

Księgowość w Twojej firmie sprzątającej to obowiązkowy punkt, który musisz przejść przy zakładaniu działalności gospodarczej. Prowadzenie księgowości to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który nie zdecydował się na działalność nierejestrową lub nie wybrał karty podatkowej jako formy opodatkowania dochodów. Podstawą formą księgowości jest księga przychodów i rozchodów. W przypadku spółki z o.o., akcyjnej, komandytowej i komandytowo-akcyjnej oraz innych firm, których dochody przekraczają równowartość 2 milionów rocznie istnieje obowiązek prowadzenia pełnej księgowości (ksiąg rachunkowych).

Księgowość w swojej firmie możesz prowadzić:

 • samodzielnie,
 • korzystając z usług biura rachunkowego - tradycyjnego lub internetowego,
 • zatrudniając księgowego.

Decyzję warto podjąć przed zarejestrowaniem działalności gospodarczej, ponieważ na etapie wniosku o wpis działalności do odpowiedniego rejestru będziesz musiał wskazać miejsce przechowywania finansowej dokumentacji firmy.

W firmie sprzątającej będziesz potrzebował również dobrego programu fakturowo-księgowego, dzięki któremu będziesz mógł w łatwy sposób generować dokumenty sprzedażowe oraz dokonywać ich podliczeń.

Program do faktur - porównanie internetowych programów księgowych

W ramach programów do wystawiania faktur masz dwie możliwości: albo wybierzesz program, który zainstalujesz lokalnie na Twoim komputerze, albo program który działa online (w chmurze). Ze względu na to, że to drugie rozwiązanie bardzo szybko rośnie na popularności poniżej znajdziesz funkcje, jakie oferuje kilka najpopularniejszych na rynku systemów do wystawiania faktur online. Poniższe porównanie ofert powinno pomóc Ci w podjęciu decyzji jaki program do fakturowania wybrać.

Praktycznie każdy program do wystawiania faktur online ma w ofercie darmowy okres testowy. W zależności od programu może to być 14, 30 dni lub nawet kilka miesięcy. Tak więc warto założyć konto w kilku aplikacjach i porównać ich funkcjonalności. Dzięki temu możesz wybrać program, który najbardziej będzie pasował do Twoich potrzeb.

Program
Cena
Dane kontrahenta
Limit wystawiania faktur
Możliwość edycji faktur
Możliwość wystawiania różnych dokumentów sprzedażowych
Przejrzysty interfejs
Aplikacja mobilna
Integracja z innymi programami
Wsparcie w obsłudze
Waluta i języki
Indywidualizm
Wysyłanie faktur
www
FakturaXL 0 zł - 10 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT (Biała Księga) oraz weryfikacja numeru konta na Białej Liście Podatników MF. Fakturowanie do 10 faktur w miesiącu bezpłatnie lub bez limitu w abonamencie Możliwość poprawiania wszystkich danych na fakturze Przejrzysty i bardzo intuicyjny Tak Brak - system działa online, automatycznie rozpoznaje urządzenia mobilne i dostosowuje interfejs Posiada open API, integracja z systemami płatności PayU, Przelewy24, PayPal Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia 24/7 przez e-mail i chat oraz infolinia: pn-pt od 10 do 17 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie i dwuwalutowych. Faktury w 7 wersjach językowych i dwujęzyczne. Interfejs programu również w języku angielskim. Możliwość wybrania szablonu faktury, dostosowania kolorystyki, umieszczenia własnego logo i dodatkowego elementu graficznego na dole szablonu (np. pieczęć) Bezzałącznikowy i załącznikowy system wysyłania faktur do kontrahenta na e-mail lub smsem! bezpośrednio z programu. Również automatycznie dla faktur cyklicznych. fakturaxl.pl
Uwaga - specjalna oferta dla czytelników 6krokow.pl!
Podczas zakładania konta w platformie FakturaXL podaj kod "6krokow", otrzymasz wówczas jednorazowy rabat w wysokości 30%.
Fakturownia Abonament od 0 zł do 3 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane są z listy kontrahentów oraz bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS Faktury nielimitowane Możliwość poprawiania danych Tak System dosyć prosty w obsłudze Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z systemami płatności automatycznych tj. PayU, PayPal, dotPay, przelewy24, bankowością online i sklepami internetowymi; posiada open API Możliwość bezpłatnego kontaktu z zespołem wsparcia: telefonicznie, e-mail, czat Możliwość wystawiania faktur w w około 30 językach Możliwość wybrania szablonu faktury (7 dostępnych) lub stworzenia własnego szablonu oraz umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna fakturownia.pl
Streamsoft Firmino Abonament 0 zł Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS, weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT Faktury nielimitowane Możliwość poprawiania wszystkich danych Tak Przejrzysty i intuicyjny w obsłudze W przygotowaniu Integracja z innymi programami, API umożliwiające dowolne integracje Bezpłatne wsparcie mailowe i telefoniczne Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie wg. Kursu NBP, wielojęzyczne wydruki dokumentów Logo na fakturze oraz możliwość wyboru szablonu i kolorystyki faktury Wysyłanie faktur mailowo bezpośrednio z systemu firmino.pl
COMARCH ERP XT od 15 zł/mc za moduł Faktury do 95 zł/mc z obsługą Księgowości i Magazynu Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez nr NIP. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT (Biała Księga) Brak limitu w abonamencie, 10 faktur (lub dokumentów księgowych) w wersji testowej Bez ograniczenia, dostępny graficzny edytor wydruków Możliwość wystawiania różnych faktur i dokumentów sprzedażowych Przejrzysty i bardzo intuicyjny Tak - iOS oraz Android Integracja z systemami bankowymi: poprzez wymianę plików i mechanizmy Webservice. Integracja z aplikacją mobilną do obsługi klientów detalicznych (POS) oraz narzędziem analitycznym BI POINT i mechanizmem do rozpoznawania faktur kosztowych (OCR) Bezpłatna Asysta telefoniczna i mailowa w dni powszednie od 8:00 do 18:00 i w soboty od 9:00 do 14:00 Możliwość wystawiania faktur w innych walutach. Interfejs programu w języku: angielskim, francuskim i niemieckim Pełna modyfikacja szablonów wydruków (wraz z możliwością wstawiania logo na wydruki) oraz możliwość edycji skrótów na pulpicie aplikacji Możliwość automatycznej wysyłki faktur drogą mailową erpxt.pl
iFirma 0 zł do 3 faktur/mc Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS-u przez nr NIP Fakturowanie do 3 faktur w miesiącu bezpłatnie lub bez limitu z abonamentem, 30-dniowy okres testowy Możliwość poprawiania danych Tak Rozbudowany interfejs, dużo zbędnych elementów Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z bankowością online Możliwość kontaktu z zespołem księgowym telefonicznie, e-mail, czat Możliwość wystawiania faktur w obcej walucie Możliwość umieszczenia własnego logo Droga elektroniczna lub zlecenie wysyłki tradycyjnej iFirma.pl
Faktura.pl 0 zł, wersja premium do 13 zł/mc Dane kontrahenta pobierane z listy kontrahentów oraz z bazy GUS-u przez nr NIP, REGON, KRS. 3 dokumenty przychodowe w pakiecie bezpłatnym na zawsze, w wersji premium bez ograniczeń Edycja danych bez ograniczeń Tak Tak - wystawienie trwa nawet 30 sekund Brak - system działa online, automatycznie rozpoznaje urządzenia mobilne i dostosowuje interfejs Płatność on-line we wspołpracy z Blue Media, brak open API. Integracja z faktoringiem i windykacją Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia poprzez e-mail oraz infolinię: pn-pt: 9.00-17.00 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie. Faktury w 1 wersji językowej. Interfejs programu wyłącznie PL. Możliwość utworzenia nowego schematu numeracji, opcje dokumentu zapisywane jako szablony, dzięki czemu wystawianie trwa kilka chwil. Można wstawić własne logo oraz stopkę. Wysyłka dokumentów w formie emaila (załącznik). Klient widzi w systemie czy udało się dostarczyć e-mail do kontrahenta oraz ma możliwość wysyłki do kontrahentów SMSów. faktura.pl
mOrganizer Finansów Abonament od 0 zł Dane kontrahenta pobierane z bazy GUS-u przez NIP. Weryfikacja kontrahenta w wykazie Podatników VAT oraz weryfikacja numeru konta na Białej Liście Podatników MF Faktury nielimitowane Edycja danych bez ograniczeń Tak Intuicyjny, daje możliwość szybkiej obsługi Dostępna w systemie iOS i Android Integracja z bankowością online, windykacja należności, bramka płatnicza Bezpłatna pomoc techniczna oraz kontakt z zespołem księgowym przez e-mail, chat oraz infolinię: pn-pt od 9-17 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie, wydruk w języku polskim lub polsko-angielskim Logo na fakturze oraz możliwość wyboru szablonu i kolorystyki faktury Wysyłanie faktur mailowo bezpośrednio z systemu. Również automatycznie dla faktur cyklicznych morganizerfinansow.pl
ING Księgowość Abonament za 0 zł z gwarancją ceny przez 2 lata Dane kontrahenta pobierane są z bazy GUS oraz VIES przez nr NIP Faktury nielimitowane Możliwość edycji wszystkich danych na fakturze - bez dodatkowych opłat Tak, możliwość wystawiania faktur cyklicznych Intuicyjny, przejrzysty interfejs, tworzony razem z klientami Dostępna w systemie iOS i Android Finansowanie Faktur, Windykacja należności, Bramka płatnicza - iMoje, Open Api, Bankowość internetowa: Moje ING, ING Business, MultichashPL Bezpłatna pomoc z zespołem wsparcia infolinia, chat, e-mail: pon - pt od 8 do 18, chatbot dostępny 24/7 Możliwość wystawiania faktur w dowolnej walucie, faktury w 4 wersjach językowych i dwujęzyczne, interfejs programu również w języku angielskim Możliwość umieszczenia własnego logo, personalizacji faktury, możliwość oznaczania GTU na produktach Wysyłka dokumentów w formie e-maila. Klient widzi w systemie czy udało się dostarczyć fakturę oraz czy została odczytana przez kontrahenta ingksiegowosc.pl

Krok 5. Wpis działalności do rejestru

Gdy jesteś już przygotowany do podjęcia formalnej działalności gospodarczej, czas na jej wpis do odpowiedniego rejestru. W Polsce rejestr przedsiębiorców prowadzi:

 • Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - dla działalności jednoosobowych oraz wspólników spółki cywilnej. Wpis dokonywany jest na wniosek złożony na urzędowym formularzu:
 • bezpośrednio do CEIDG za pomocą jej strony internetowej
 • w wybranym urzędzie gminy lub miasta
 • wysłanym wniosku CEIDG-1 do urzędu gminy lub miasta listem poleconym.

Wpis do CEIDG nie podlega opłatom. Wniosek jest jednocześnie zgłoszeniem do urzędu skarbowego w celu nadania numeru NIP, do urzędu statystycznego w celu nadania numeru REGON oraz zgłoszeniem do ZUS-u jako płatnika składek ubezpieczeniowych.

 • Rejestr przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego - dla spółek handlowych. Wpis dokonywany jest na wniosek spółki złożony bezpośrednio do właściwego sądu rejestrowego lub za pośrednictwem platformy internetowej. Wniosek stanowi urzędowy formularz, którego treść zależy od spółki, jaką chcesz zarejestrować. W przeciwieństwie do wpisu do CEIDG, wpis do KRS podlega opłacie w wysokości 500 zł, a jeżeli podlega on ogłoszeniu - także za jego ogłoszenie w wysokości 100 zł.

Krok 6. Załóż firmowe konto bankowe

Ostatnim krokiem w procesie zakładania własnej firmy sprzątającej jest założenie firmowego konta bankowego. Jego posiadanie jest obowiązkowe, jeżeli:

 • drugą stroną transakcji jest inny przedsiębiorca lub instytucja finansowa
 • wartość transakcji przekracza 15 000 zł bez względu na liczbę wynikających z niej płatności

W pozostałych przypadkach dla celów firmowych możesz korzystać z konta indywidualnego, ale pod warunkiem, że jesteś jego jedynym właścicielem. Mimo to, dla swojej firmy warto założyć odrębny rachunek bankowy. Pozwoli Ci to na kontrolę finansów firmowych, wpływami oraz wypływami gotówki oraz na zachowanie równowagi finansowej. Zakładając konto w banku dla swojej firmy będziesz przede wszystkim potrzebował:

 • zaświadczenia o wpisie do CIEDG lub odpisu z KRS
 • dowodu osobistego
 • pieczątki firmowej

Ranking najtańszych i darmowych firmowych kont bankowych

W poniższym rankingu firmowych kont bankowych pod uwagę zostały wzięte przede wszystkim koszty prowadzenia konta bankowego. Jako kolejne kryterium przyjęto różne promocje i bonusy, z których można skorzystać otwierając firmowe konto bankowe. Pamiętaj jednak, że musisz wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby i specyfikę branży w jakiej prowadzisz działalność.

-->
Bank Koszty prowadzenia konta Koszty utrzymania karty Wypłaty z bankomatów krajowych Opłata za przelewy krajowe Bonus dodatkowe usługi -
Firmowe konto bankowe w Nest Bank
Nest Bank
BIZNest Konto
0 zł 0 zł 0 zł 0 zł w promocji do 400 zł dla Twojej firmy + terminal za 0 zł Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, oragnizacja pozarządowa, spółka akcyjna

PEKAO Konto Przekorzystne Biznes
Bank Pekao
Konto Przekorzystne Biznes
0 zł
jeśli w mc-u zrobiłeś przelew do ZUS/US lub miałeś wpływ min. 2000 zł lub zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala Pekao lub opłacisz 1 ratę leasingu w Pekao Leasing, jeśli nie to opłata 9 zł
0 zł
jeśli wykonasz płatności kartą na min. 300 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów Pekao i 2 pierwsze wypłaty/mc z pozostałych, kolejne wypłaty z pozostałych 2%, min. 5 zł
0 zł
dla przelewów wewnętrznych oraz 15 darmowych przelewów do innych banków, pozostałe 1,50 zł/szt.
do 1000 zł premii, weź udział w loterii i wygraj samochód BMW i3 Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z o.o., spółka akcyjna

Santander Konto Firmowe Godne Polecenia
Santander Bank Polska
Konto Firmowe Godne Polecenia
0 zł
darmowe przez 24 mc-e, potem darmowe jeśli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS na kwotę min. 200 zł, jeśli nie to opłata 25 zł
0 zł
darmowe przez 24 mc-e, potem jeśli wykonasz płatności kartą min. 400 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów Santander, pozostałe bankomaty - 3,5%, min. 5 zł
0 zł
darmowe przez 24 mc-e, potem 15 przelewów/mc, każdy kolejny 1 zł
do 900 zł premii za transakcje kartą płatniczą w promocji, 400 zł premii za terminal płatniczy w promocji Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacja, stowarzyszenie rejestrowe, spółdzielnia

Firmowe konto bankowe w Alior Bank
Alior Bank
iKonto Biznes
0 zł
jeśli średnie saldo na koncie wyniesie min. 1000 zł, jeśli nie to opłata 15 zł
0 zł
jeśli zrobisz min. 4 transakcje kartą w miesiącu, jeśli nie to opłata 8 zł
0 zł
dla bankomatów Alior Bank,
pozostałe bankomaty 5 pierwszych wypłat, każda następna 2 zł
0 zł w ciągu roku można uzyskać premię do 1500 zł Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza

Bank Millenium - Konto Mój Biznes
Bank Millenium
Konto Mój Biznes
0 zł
przez 24 miesiące dla nowych Klientów, którzy otworzą konto w promocji „Zyskaj z kontem dla Biznesu”. Szczegóły i regulamin dostępny po kliknięciu przycisku Sprawdź.
0 zł
jeśli wykonasz płatności kartą min. 500 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów Banku Millennium, 1 zł bankomaty Santander Bank Polska i Planet Cash, pozostałe 3,5% prowizji min. 5 zł
0 zł
dla pierwszych 20 przelewów, kolejne 1 zł – dotyczy przelewów zlecanych w Millenecie/aplikacji mobilnej
Do 700 zł premii, dla nowych Klientów, którzy do 31 sierpnia 2021 r. skorzystają z promocji „Zyskaj 700 zł z letnią promocją Konta Mój Biznes”. 0 zł za konta walutowe dla nowych Klientów, którzy otworzą konto w promocji „Zyskaj z kontem dla Biznesu.” Szczegóły i regulaminy promocji dostępne po kliknięciu przycisku Sprawdź. Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna

Bank ad
Firmowe konto bankowe w mBank
mBank
mBIZNES Standard
0 zł
bezpłatne przez 2 lata, potem 9 zł (0 zł jeśli zrobisz 1 przelew do ZUS/mc)
0 zł
brak opłat przez 2 lata, potem 5 zł
0 zł
bezpłatnie bankomaty mBank, Santander, Planet Cash, Euronet (wypłata min. 100 zł), pozostałe bankomaty - 3%, min. 5 zł
0 zł
bezpłatne przelewy przez 2 lata
mPlatforma Walutowa mNawigacja Finansowa platforma mikroFirmy.pl Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacja, stowarzyszenie rejestrowe, spółdzielnia

Firmowe konto bankowe w ING
ING Bank Śląski
Konto Direct dla Firmy
0 zł
jeśli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS lub US lub miałeś wpływ na konto min. 2000 zł, jeśli nie to opłata 9 zł
0 zł
jeśli wykonasz płatności kartą min. 300 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł
0 zł
dla bankomatów ING, Planet Cash i 1 wypłata /mc w pozostałych, kolejne wypłaty 2,5 zł
0 zł
jeśli w poprzednim miesiącu zrobiłeś przelew do ZUS lub US lub miałeś wpływ na konto min. 2000 zł, jeśli nie to opłata 0,90 zł
możliwość zadłużenia konta do 200 000 zł; można zyskać 100 zł za otwarcie konta Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna korzystająca z uproszczonych metod księgowości, spółka jawna korzystająca z uproszczonych metod księgowości, spółka partnerska korzystająca z uproszczonych metod księgowości, wspólnota mieszkaniowa

BNP Paribas - Konto Otwarte na Biznes
BNP Paribas
Konto Otwarte na Biznes
0 zł
jeśli średnie saldo rachunku wynosi min. 3 000 zł/mc lub suma wpływów wynosi min. 20 000 zł/mc, jeśli nie to opłata 9 zł
0 zł
jeśli wykonasz płatności kartą min. 700 zł/mc lub wpływy wyniosły powyżej 100 000 zł/mc, jeśli nie to opłata 7 zł dla wpływy poniżej 20 000 zł/mc, 3,50 zł dla wpływy 20 000 do 100 000 zł/mc
0 zł
dla bankomatów BNP Paribas, pozostałe bankomaty 1,5% min. 5 zł
0 zł
- Sprawdź ›

Konto przeznaczone dla firm: jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Zakładanie

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2020 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: